Dënohet për shpifje këshilltari bashkiak i PD-së, denoncoi aferën e rritjes së çmimit të ujit

23/10/2018 - 15:21

Me pretendimin se ishte “i turbulluar shpirtërisht” nga komentet dhe statuset në “Facebook” të këshilltarit të Partisë Demokratike Akil Kraja, kryebashkiaku Erion Veliaj i ishte drejtuar Gjykatës së Tiranës me një padi për shpifje.

Vendimi është marrë sot, dhe këshilltari Akil Kraja u dënua me 250 mijë lekë. Ai e konsideroi nga ana e tij një aferë rritjen e çmimit të ujit, duke e denoncuar me mungesë transparence, teksa kujtoi premtimet e Veliajt se çmimi nuk do të rritej. 

Në dalje të Gjykatës së Tiranës, Akil Kraja tha se vendimi është marrë nën presion politik nga gjykatësit, mbi të cilët qëndron kërcënimi i Vetingut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarët e degëve nga 23 nëntori deri më 2 dhjetor. 

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter për protestën e banorëve në zonën e Astirit.

KQZ ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e 30 qershorit dhe gjithçka po zbatohet sipas ligjit të vjetër.

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim ambasadorin e Turqisë, Murat Ahmet Yörük. 

Megjithëse nuk ndodhet në parlament, Partia Demokratike do të japë qëndrimin e saj për buxhetin e vitit të ardhshëm në një aktivitet që d

Deputetja e Partisë Demokratike, Valentina Duka përmes një deklarate për mediat ka sulmuar sërish qeverinë Rama, duke sjellë në vëmendje

Kryeministri Edi Rama ka takuar në Vienë përfaqësuesin e OSCE për Lirinë e Medias, Harlem Desir, me të cilin ka diskutuar mbi Paketën Ant

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nga protesta e banorëve të Unazës së Re i ka bërë thirrje kryeministrit Ed

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur mbrëmjen e sotme se Fatmir Xhafaj u largua nga Ministër i Brendshëm, për të shpëtuar Vangjus

“Vjedhje gjigande dhe kriminale me tenderin e rrugës te Unaza e Re, prokuroria të mos bëhet palë me megahajdutërinë”.