Denoncimi: Dramatike situata në Currila, Vangjush Dako braktis banorët e bizneset në fatkeqësi!

25/03/2018 - 22:35

"Pasi shembi shtëpi dhe biznese me ndërtimet e rrezikshme, Gjushi braktis banorët në fatkeqësi!"

Kështu shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook, teksa ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital.

Sipas asaj që qytetari dixhital denoncon tek deputeti demokrat, si pasojë e rrëshqitjes së dherave në Kodër Currila po rrezikohen 5 shtëpi ndërsa janë mbyllur 3 biznese pasi dheu po i merr përpara ndërsa instancat më të larta të qytetit nuk kanë marrë asnjë masë.

STATUSI I PLOTË

Pasi shembi shtepi dhe biznese me ndertimet e rrezikshme, Gjushi braktis banoret ne fatkeqesi!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Mirmbrema.Doja te ndaja nje shqetsim me ju.Si ka mundesi qe askush nuk reagon per rreshkitjen masive te Kodres ne Currila,flas per reagim ne instancat me te larta,sepse aty jan braktisur rreth 5 shtepi dhe jan mbyllur 3 biznese pasi dheu gati po i mer perpara,ka 1 jav qe as dheu nuk pastrohet,nderkohe per te bere pallatet qe mbin cdo dite neDurres, kamionet dhe skavatoret i hapin gropat me mijra meter katror brenda nates dhe dheut ja gjejn vendin. eshte 1 situate dramatike dhe pote kishte prokurori dhe shtet Vangjush Dako dhe komplet zinxhiri qe investuan ne ate projekt mafioz milionaeuro para fushates 2015 qe sot jan bere balte,do ishin ne burg.Un jam i mendimit qe po te meret 1 dron dhe te filmohet gjendja nga lart do te shikohet se cfare drame eshte.Shendet e gjith te mirat.”

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë patën sot një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha rreth situatës së COVID-19 në Shqipër

Anëtarësia e Partisë Demokratike nis këtë javë votimin për kandidatët potencialë për deputetë. Votimi është menduar të bëhet çdo ditë në

Kryeminsitri Edi Rama ka thirrur në një takim mjekët ditën e nesërme në orën 9:30, pas paralajmërimit që këta të fundit bënë për protestë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka sjellë në vëmendje disa nga shqetësimet që po vuan sot vendi ynë, ndërsa ka sulmuar

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas premtimeve të kryeministrit Edi Rama për rritje të pagave për punonjësit e shënde

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim thotë se krijimi dhe vënia në funksionim e Gjykatës Kushtetuese është shumë e rëndësishme

Komisioni për Integrimin Evropian është mbledhur ditën e djeshme për të diskutuar mbi procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me B

Presidenti Ilir Meta ka apeluar sërish aktorët politike që t'iu qëndrojnë strikt marrëveshjes së 5 qershorit për reformën zgjedhore.

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po bllokon me vetëdije dhe këmbëngulje të ardhmen eu

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në një postimi në Facebook lidhur me mbledhjen e Këshillit të Integrimit mesditën e