Denoncimi i ish-deputetit: Mjetet e tonazhin të rëndë në zonën turistike (VIDEO)

24/08/2019 - 14:03

Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari ka sulmuar kryebashkiakun e ri të Pogradecit, Ilir Xhankolli se ka lejuar kamionët e tonazhit të rëndë të kalojnë përmes fshatit Udënshtë, duke dëmtuar infrastrukturën rrugore të kësaj zone turistike.

Kryetari i Bashkisë së Pogradecit, i emëruari imagjinar i Ramës, ja ka filluar nga puna, ka nisur të lejojë kamionët e tonazhit të rëndë të kalojnë përmes fshatit Udënisht duke dëmtuar infrastrukturën rrugore të kësaj zone turistike dhe bujqësore.

Po shkatërrojnë turizmin dhe bujqësinë të cilat janë e vetmja mundësi e mbijetesës së këtyre banorëve për të favorizuar Konçensionarët miq të Kryetarit imagjinar dhe të Ramës”, shkruan Braimllari krahas videos.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Çdo ditë është një mundësi e re për të bërë një hap përpara në ndryshimin e vendit".

Në konferencën e jashtëzakonshme për mediat, Presidenti Ilir Meta tha se do të jetë në detyrë deri në 24 korrik 2022.

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio ka zhvilluar një mëngjes pune ditën e sotme me ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian,  në

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ka bërë një urim të gjatë për 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, duke thënë se edhe nëse P

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka uruar 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës duke theksuar se gjenerata e re e udhëheqësve duhet t

Presidenti Ilir Meta ka dalë në konferencë të jashtëzakonshme duke deklaruar se nuk do të pranojë instalimin e grushtit të shtetit

Presidenti Ilir Meta ka dalë në konferencë të jashtëzakonshme duke publikuar prova të reja për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Gjatë fjalës saj në Kuvend, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu tha se brenda muajit shkurt do të miratohe

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.

Kryeministri Edi Rama është takuar mëngjesin e kësaj të hëne me ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, pas një mëngjesi