Denoncimi i oficerit të policisë, Basha: Tronditëse

26/09/2018 - 19:30

   Ditën e sotme një ish-nënkomisar, Emiliano Nuhu, ka dëshmuar sesi është kërcënuar nga deputeti Rrahman Rrahja, për të mbyllur hetimin për të birin e tij që ishte akuzuar nga një vajzë për përdhunim. Në këtë dëshmi Nuhu përmend edhe emrin e deputetit Taulant Balla dhe kreut të bashkisë Krujë, Artur Bushi.

Në një deklaratë për mediat, kreu i opozitës, Lulzim Basha është shprehur se është i tronditur për këtë histori dhe masakrimin që i është bërë vajzës, e cila ka akuzuar për përdhunim djalin e deputetit të Krujës, Rrahman Rrahja.

Basha u shpreh se pushteti i bërë njësh me krimin po e trajton këtë rast si skandal të inskenuar nga opozita.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar

Gjatë mbledhjes së Komisionit për Integrimin Europian ku në fokus të bisedimeve ishte shqyrtimi i projektligjit "Për mediat audiovizive d

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani i është përgjigjur institucionit të Presidencës.

Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot një video në gjuhën angleze, në të cilën shpjegohet edhe një herë si është kapur Këshilli i Emërime

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar në rrjete sociale situatën e krijuar në vend pas tërmetit.

Kryedemokrati Lulzim Basha thotë se tërmeti i 26 nëntorit nxori në pah Shqipërinë e vërtetë, të varfër e të vjedhur, si dhe paaftësinë dh

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një dalje për mediat ka apeluar që këto të fundit të tregojnë fuqinë përballë kryeministrit Edi Ra

Kryeministri Edi Rama ishte sot edhe në familjen Gjana në Durrës, e cila humbi një familjar nga tërmeti i rëndë që goditi vendin më 26 në

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratës së bërë një ditë më parë nga Kreu i KED, Ardian Dvorani.

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Durrës, në shtëpinë e oficerit të policisë Ajet Meçja, i cili humbi bashkëshorten, vajzën dhe mbesën p