Deputeti i PD-së i del në mbrojtje Stresit: Rama ka hakmarrje personale me të

Postuar: 14/04/2018 - 20:13

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, i ka dalë në mbrojtje këngëtarit Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si “Stresi”, i cili u kap duke konsumuar lëndë narkotike të dyshuar si kokainë.

Boçi i ka dalë në mbrojtje këngëtarit, duke nënvizuar se kjo është një hakmarrje e kryeministrit Edi Rama ndaj tij pasi e ka kritikuar publikisht.

Postimi i plotë:

“Stresi i Ramës quhet STRESI

Jo në një rast këngëtari i njohur e ka sfiduar Ramën.

Njëherë me arratisje. Shpesh me deklarata thumbuese e të drejtpërdrejta.

Rama e di mirë që ato ndikojnë shumë në rrënimin e figurës së tij tek rinia.

Prandaj nuk është fare i qetë për këtë.

Megjithëse Rama ka bërë shpesh ndaj Stresit “të padëgjuarin”, atë hakmarrësin e vogël që i gëlon në shpirt e ka aktivizuar gjithmonë dhe stresi i është shtuar.

I akuzoi të atin vetëm para pak ditësh, në kazanët e tij, se ishte organizator në protestën e Kukësit dhe tani godet vetë këngëtarin.

Angazhoi forcat speciale, agjentët, policinë, sejmenët e soj e sorollop, m.q.s Stresi siç e ka pranuar dhe vetë si artist që është, e bënte ndonjë vizë me raste festash, vetëm e vetëm ta arrestonte.

Unë habitem si nuk organizon po kaq forca me kap ato që e fusin kokainën në Shqipëri dhe që e shpërndajnë.

Sa për përdoruesit, nuk po bëj moralistin, nuk jam dakort me atë çka ato bëjnë.

Por ama përdoruesi më zyrtar në vendin tonë që dihet dhe botërisht është vetë kryeministri.

Por ky nuk ndalohet e arrestohet nga “policët”.

Ky nderohet!????

Po e them këtë që mos më akuzojnë pastaj për moskallzim krimi, siç ja bënë dhe Stresit”

Image result for stresi arkimed lushaj

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta aktualisht ndodhet në SHBA në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara

Deputeti Oerd Bylykbashi prezantoi në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit propozimin e PD për vettingun në politikë.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka kritikuar qëndrimin e George Soros në lidhje me nismën e propozuar për aksesin në

Ditë zie për ish-deputetin Mark Frroku, ndërron jetë bashkëshortja e tij.

Kryeministri Edi Rama prezanton politikat e reja për rritjen e natalitetit, që në dekadat e fundit është përballur me largime masive të q

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka publikuar një video në "Facebook", duke risjellë disa nga deklaratat e kryeministrit Rama.

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti Ilir Meta, u takua me

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të marte në përshëndetjen e tij të përditshme për ndjekësit në rrjete sociale, me një

   Pas akuzave të Partisë Demokratike në drejtim të Klotilda Ferhatit, se bashkëshorti i kësaj të fundit ka dhjetëfishuar të ardhurat në

   Deputeti i PD, Ervin Salianji, ka vijuar akuzat ndaj deputetes së Partisë Socialiste, Klotilda Ferhati, duke e akuzuar për rr