Deputeti i PS bërtet emrin e Ramës.....socialistët: Duam Saimir Tahirin! (VIDEO)

16/03/2017 - 20:39

Largimi i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri duket se ka revoltuar edhe vetë socialistët.

Në një takim me strukturat e Partisë Socialiste në pallatin e sportit, ‘Farie Hoti’ për 'Shqipërinë e gjeneratës tjetër' ku marrin pjesë edhe Erion Veliaj, Saimir Tahiri, Blerina Gjylameti dhe Sadri Abazi ka ndodhur e papritura.

Gjatë fjalës së tij, socialisti Sadri Abazi ka nxitur turmën të brohorasin emrin e kryeministrit Edi Rama, por të gjithë socialistët e kanë bojkotuar dhe kanë buçitur me të madhe emrin e ish-ministrit, Saimir Tahiri. 

Nga video shihet Tahiri i cili i surprizuar kthehet nga qytetarët, ngre supet dhe buzëqesh i habitur.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasi paralajmëroi dje se kishte në dorë prova të reja kundër Ardian Dvoranit, ditën e sotme presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në Prokurori

Ish-deputeti Tritan Shehu teksa komenton donacionet e grumbulluara të hënën në Bruksel nga e gjithë bota për rindërtimin e Shqipërisë pas

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Durrës për fazën e parë të rindërtimit pas tërmetit, ku vizitoi një pallat me dëmtime mesatare në zonë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj gjatë një deklarate për mediat nga Drejtoria e Policisë Elbasan, theksoi se Agjencia përkatëse e adm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur sot në një takimn ë selinë blu aleatët e tij të opozitës së bashkuar.

Në një prononcim për mediat nga qyteti i Korçës kreu i Komisionit të ligjeve, deputeti socialist Ulsi Manja ka komentuar deklaratën e dje

“Parlamentin do e shpërndajë popullin”. Ky është reagimi i të zëdhënësit të Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi.

Në një deklaratë për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi foli sa i takon Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku pasi shprehu f

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot në një takim kryedemokratin Lulzim Basha.

Sipas nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasilit, të gjithë e dinë se kjo qeveri në kurriz të shqiptarëve shpërdoron dhe grabit fondet publik