Deputeti i PS-së shpërndau leje legalizimi gjatë fushatës, KQZ gjobit kreun e Kadastrës së Lushnjes me 1500 lekë

14/01/2021 - 14:07

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur kreun e Kadastrës së Lushnjes, Arben Qalliu, me 1500 lekë gjobë pasi deputeti i Fierit Bujar Çela ka shpërndarë leje legalizimi në prag të fushatës zgjedhore.

KQZ zhvilloi ditën e hënë seancën e parë dëgjimore, lidhur me denoncimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim se deputeti i Fierit Bujar Çela ka shpërndarë leje legalizimi në funksion të fushatës zgjedhore.

Çelibashi i kërkoi kreut të Kadastrës Arben Qalliut të japë shpjegime për rrethanat, se përse një deputet shpërndan këto dokumente, por ai ka kundërshtuar duke thënë se s’ka qenë në terren kur ai ka shpërndarë lejet.

Çela, kishte publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook disa foto me qytetarë të ndryshëm duke shpërndarë leje legalizimi të shtëpive të tyre në Njësinë Administrative Hyzgjokaj.

Ndërkohë këtë të hënë, LSI kallëzoi në SPAK zyrtarë të lartë të PS përfshirë kryeministrin Rama, ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj, kryebashkiakët e Tiranës dhe Shijakut, Veliaj e Arbana për shpërdorim të detyrës në funksion të fushatës elektorale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vendosur që të lejojë zhvillimin e ndeshjeve të basketbollit, të cilat ishin pezulluar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të programit ekonomik nga Partia Demokratike.

Kuvendi ka përfunduar seancën e sotme plenare me miratimin e 8 akteve normative.

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka uruar gjeniun e letrave shqipe, shkrimtarin Ismail Kadare me rastin e 85-vjetorit të lindjes

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka folur në Kuvend për aktin normativ që vendos zgjatjen me 3 muaj të afatit t

Partia Demokratike ka prezantuar sot programin ekonomik në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

Kryetari i KQZ-së Ilirjan Celibashi tha se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pak kohë në dispozicion për votën e emigrantëve.

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim është takuar me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj me të cilën diskutoi për Reformën në

Krimi i organizuar dhe qasja e qeverisë ndaj saj, ishte shqetësimi kryesor që deputetja Rudina Hajdari ngriti gjatë fjalës së saj sot në

Deputeti Taulant Balla gjatë fjalës së tij ditën e sotme në seancën plenare në Kuvend tha se buxheti i këtij viti të ri do të jetë shumë