Deputeti me koronavirus, Rama: I lutem të ndjekë këshillat e mjekëve, ia mirëkuptoj fjalët e tepërta

27/03/2020 - 15:35

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se kreu i Ballit Kombëtart, deputetit Adriatik Alimadhi doli pozitiv me koronavirus.

Teksa i uron shërim të shpejtë, Rama shkruan në Twitter se i mirëkupton fjalët e tepërta të deputetit Alimadhi, në kushtet në të cilat ndodhet, ndërsa i lutet që të ndjekë këshillat e mjekëve.

“I uroj shëndet e shërim të shpejtë zotit Alimadhi dhe i mirëkuptoj fjalët e tij të tepërta në kushtet në të cilat ndodhet, duke iu lutur të ndjekë këshillat e mjekëve e mos mbistresohet për strategjinë e luftës, të cilën e vendosin ekspertët e shkëlqyer që kemi jo ne politikanët!”, shkruan Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama në cilësinë e kreut të radhës të OSBE ka bërë sot bilancin e vitit të tij në krye të kësaj organizate.

Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë por dhe opozitës jashtëparlamentare sa i tak

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti Ambasadorin e ri të Spanjës, Marcos Alonso Alonso, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shq

Kreu i Partitisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar sot një raport të investimeve publike në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto.

Vazhdon procesi i rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Flamuri i Emirateve të Bashkuara Arabe është projektuar këtë mbrëmje në fasadën e Universitetit Politikenik, në nderim të Ditës Kombëtare

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama për dështim me planin e rindërtimit pas tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar.

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar lidhur me publikimin e opinionit paraprak të Komisionit të V

Komisioni i Venecias ka dërguar një opinion paraprak për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor të miratuara më 5 tetor pa konsensusin

Zv.kryetari i LSI Durrës, Bujar Dhima denoncon në Facebook se gjysma e shkollës së inauguruar pak ditë më parë "Shaqe Mazreku" është pa d