Deputetja e LSI-së tregon pse pranoi mandatin

15/05/2019 - 22:41

Deputetja e LSI-së për qarkun e Lezhës, Elda Hoti ka treguar arsyen se përse e ka pranuar mandatin si deputete pas largimit të opozitës nga Kuvendi. 

E ftuar në “Opinion”, Hoti tha se e kishte pranuar mandatin pasi kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nuk ishte konsultuar me kandidatët. 

“Vendimin për djegien e mandateve e ka marrë vetëm Kryemadhi mua nuk më është marrë asnjë mendim. Kam një komunikim shumë miqësor me Kryemadhin. Unë si kam marrë gjë LSI-së, i kam dhënë vota. S’kam bërë divorc nga LSI-ja por nuk e di nëse më duan që të jem ende pjesë e saj,”- tha Hoti. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot me rastin e 86-vjetorit të lindjes komentatorin e njohur, profesor Ismet Bellova.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një deklarate nga selia blu, tha se Banka Botërore ka parashikuar situatë të rë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini, nëpërmjet një video të publikuar në rrjetet e saj sociale ka uruar fëmijët për fest

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të opozitës se ka shpenzuar 100 mijë euro nga paratë e shqiptarëve për udhëtim me charter pë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman ka reaguar pas dështimit të konsensusit mes palëve politike për Reformën Zgjed

Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik.

Partia Demokratike do të dorëzojë sot kallëzim penal për shembjen e Teatrit Kombëtar, duke e cilësuar drejtësinë për këtë çështje provë p

Kreu i shtetit Ilir Meta ka pritur sot Ambasadorin e Austrisë, Christian Steiner, ndërsa i uroi suksese në misionin e tij në Shqipëri, në

Kreu i Partisë Demokratike ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të bizneseve të vogla në Kombinat, Tiranë.

Akademiku Artan Fuga nuk beson se Këshilli Politik do të arrijë të bëjë ndryshime rrënjësore në Reformën Zgjedhore.