Deputetja që zëvendësoi Bashën nuk di as të lexojë... (VIDEO)

17/10/2019 - 22:49

Zonja që shikoni e dëgjoni në këtë video është deputete në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo quhet Majlinda Halilaj, nga Tirana, dhe është gruaja që zëvendësoi në Kuvend Lulzim Bashën pasi ky i fundit vendosi të djegë mandatin e tij dhe gjithë grupit të PD.

Majlinda në fjalën e mbajtur sot në seancën plenare nuk ka mundur dot të lexojë as atë që kishte shkruar. Kjo ishte hera e parë që ajo fliste në Parlament dhe siç mund ta dëgjoni, më shumë ka belbëzuar se sa ka folur.

Deputetja është njëherazi vajza e kryetarit të Partisë Reformatore Demokratike, Skënder Halilaj. 

CV-ja e deputetes është shumë e varfër dhe e gjitha konsiston në sa më poshtë:

Emri: Majlinda

Atësia: Skënder

Mbiemri: Halilaj

Datëlindja: 26.12.1977

Vendlindja: Tiranë

Arsimi: I lartë

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Bashkisë Erion Veliaj u bëri thirrje të gjithë bizneseve që në prag të festave të fundvitit t’u ofrojnë mundësinë e punësimit të g

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 d

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas ftesës së Ramës ndaj Bashës për tryezë të përbashkët.

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje sërish kryedemokratit Lulzim Basha që të ulen në një tryezë të përbashkët.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë, Lorenc Tosku, dhe deputeti Floren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan premtoi sot se brenda harkut kohor të një viti 500 banesat e premtuara për familjet e prekura

Gjatë një konferencë me investitorët në Turqi pas takimit me Presidentin Recep Tayip Erdogan, kryeministri Edi Rama kërkoi ndihmë nga tur

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka postuar në Facebook një video të kryeministrit Edi Rama gjatë periudhës së fushatës elektorale për

Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka kujtuar sot 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që u ngrit në një marshim masiv më 8 dhjetor të vitit 19