Dikur bastion i PD-së në Durrës, Paloka karikon grupseksionet: Të kthehemi në fitoret e bujshme (FOTO)

23/01/2021 - 18:57

Drejtuesi politik i qarkut Durrës, Edi Paloka është takuar sot me drejtues të grupseksioneve të zonës së Rrashbullit.

Dikur bastion i demokratëve, në vitin 2017, kjo njësi administrative regjistroi një nga rezultatet më të dobëta historike të së djathtës, pasi PD ishte forcë e tretë politike, pas PS-së dhe LSI-së.

Duket se fitoret që regjistronte PD në këtë zonë para vitit 2017 ka pasur parasysh edhe Paloka ndërsa shkruan:

“Sot me grupseksionet e Rrashbullit, me te angazhuara e me te gatshme se kurre per te rikthyer PD ne fitoret e bujshme”.

4 vite më parë, PD-ja arriti të ishte forcë e parë politike vetëm në komunën e Katundit të Ri, pasi në qytet dhe njësitë administrative Ishëm, Sukth, Manzë dhe Rrashbull humbi goxha territor dhe arriti të marrë vetëm 4 deputetë.  

Sot me grupseksionet e Rrashbullit, me te angazhuara e me te gatshme se kurre per te rikthyer PD ne fitoret e bujshme.

Posted by Edi Paloka on Saturday, January 23, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot me kërkesë të tyre, një takim pune me përfaqësues të Shoqatës “Durrësi Autokton”.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Instagram një foto të tijën pas konferencës që pati me zyrtarët e Bashkimit Evropian në Bruksel.  N

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell deklaroi pas përfundimit të takimit të 11-të, të Këshillit

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook pas akuzave nga mazhoranca në lidhje me ko

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni tha sot në Kuvend se Shqipëria e ka blerë vaksinën e AstraZenecas me 24 euro doza, ndërsa ve

Nga Brukseli, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla thotë se ka lajme të mira në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE.

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka bërë thirrje partive politike të dorëzojnë brenda afateve dokumentacioni

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi në Kuvend se sot do të mbërrijnë 15,210 doza të vaksinës Pfiz

Ministrja e Marrëdhënieve për Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar në Kuvend për marrëveshjen e nënshkruar ditën e sotme mes kryetarit

Pas firmosjes së kualicionit me Lëvizjen Socialiste për Integrim, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se çdo ëndërr do të bëhet realitet