A do të dorëhiqet Xhafaj? Rama e thotë prerë: Ministri i Brendshëm…

16/05/2018 - 12:06

Në mbledhjen e grupit PS-së, kryeministri Edi Rama ka dhënë përgjigjen e prerë nëse ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj do të vazhdojë detyrën apo do të dorëhiqet pas publikimit të audiopërgjimit nga Partia Demokratike.

Rama tha se Xhafaj nuk duhet të përgjigjet, jo ligjërisht, por as moralisht, pasi ka në zotërim një analizë shkencore që vërteton se materiali i PD nuk është autentik.

"Saliu deklaroi se dëshmitarin nuk e nxjerrim, se kemi frikë mos na e vrasin. Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen e ekspertizës shkencore nga një laborator më i mirë i botës. Mua ajo përgjigje më mjafton. Mua më mjafton për t’ju thënë juve se s’kemi përpara asnjë provë për ministrin e Brendshëm por një material jo autotentik, mes të cilit synohet destabilizimi i qeverisjes, shkatërrimi i segmentit të fundit për rrugën drejt BE."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë arrestimin e ish-deputetit të PS-së, Arben Ndoka, duke u shprehur se kryemini

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar foto në emisionin “Open” në TCH që sipas tij faktojnë lidhjet e trafikantëve të drogës Avdulaj

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin ‘Open’ tha se në aksionin e policisë së një dite më parë ishin lëshuar 46 urdhërarrest

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në një takim me gra dhe vajza në Laprakë për të folur për mbylljen e kazinove dhe pikave të b

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ftuar në studion e Ora News, tha se dosja për megaoperacionin që çoi në pranga 27 persona,

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka përshëndetur dorëheqjen e kreut të Transportit Rrugor, Arben Isaraj.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku si dhe kryeministrin Edi Rama.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, se kryebashkiaku Vangjush Dako është peshku i madh i cil

Nga takimi i studentëve ekselentë, që kanë zgjedhur Mësuesinë në universitetin e Durrësit dhe universitetet e tjera, kryeministri Edi Ram

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka cilësuar operacionet e ditëve të fundit të policisë, shkatërrim të dosjes për të shpëtu