Durrës/ Rama vizitë në banesat e reja, kryefamiljarja: Kam shpresë të marrësh dhe mandatin e pestë

25/01/2021 - 16:02

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka vizituar sot familjet në Manzë të Durrësit, që kanë hyrë në banesa të reja.

Teksa ka vizituar edhe banesat e reja nuk kanë munguar edhe batutat me qytetarët, banesat e të cilëve iu ishin dëmtuar rëndë nga tërmeti.

Pjesë nga biseda me familjarët

Rama i drejtohet një fëmije: Ore pse më sheh me inat ti mua. Sa e ka kokën mor burrë. A di sa i gjatë do bëhet.

Rama: Unë nuk dua karamele se jam i ëmbël vetë.

Kryefamiljarja: E di, (qesh)

Rama: Të paktën ky mundim ja vlejti që të bëhen më të mira nga ato që ishin.

Kryefamiljarja: Po shumë më të mira janë. Kam shpresë se do marrësh edhe mandatin e pestë

Rama: Jo , po të shtatin

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie solemne, katër futbollistë të shquar të ekipit “Dinamo” dhe atij K

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me mjekët dhe profesionistët e shëndetësisë, deklaroi se Shqipëria jo rastësisht ësht

Kryeministri Edi Rama, nga qyteti i Beratit, ditën e sotme, ka zhvilluar takime me bizneset, teksa vuri theksin tek ndihma ndaj tyre me a

Kryeministri Edi Rama se bashku me ministren Ogerta Manastirliu, ka mbërritur ditën e sotme në qytetin e Beratit, ku ka nisur procesi i v

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar në një postim në Twitter  temat e bisedave gjatë takimit të zhvilluar sot me ambasadoren e SHBA,

Presidenti Ilir Meta është takuar me ish-kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e AAK, Ramush Haradinaj.

Një ditë pasi partia Fryma e Re Demokratike firmosi marrëveshjen me Partinë Demokratike për t’u përfaqësuar në një listë në zgjedhjet e 2

Presidenti i Republikës Ilir Meta iu ka bërë thirrje qytetarëve të verifikojnë qendrat ku do të votojnë për zgjedhjet parlamentare të 25

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka folur sot për votën e emigrantëve në zgjedhjet e 25 prillit.

Zv.ministrja e Shëndetësisë dhe kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli foli gjatë mbledhjes së sotme edhe për çështjen e vot