Durrës, trajnohen të rinjtë e PD-së, mësojnë artin e të folurit në publik (FOTO)

09/10/2019 - 21:55

Të rinjtë e FRPD Durrës i janë nënshtruar pasditen e sotme trajnimit “Arti i të folurit në publik”.

Për rreth dy orë, anëtarët e Forumit Rinor të PD Durrës, por jo vetëm, sepse trajnimi ishte i hapur për të gjithë të rinjtë që donin ta ndiqnin, kanë shkëmbyer ide me trajnuesit rreth mënyrës sesi bëhet parapërgatitja përpara një diskutimi publik, strategjitë e trajtimit të një teme në një diskutim publik dhe këndvështrimi praktik dhe akademik i një diskutimi publik.

Të rinjtë kanë ndjekur shpjegimet teorike të dhëna nga dy trajnuesit, ish-deputeti Oerd Bylykbashi dhe pedagogia e UAMD-së, Blerina Reçi dhe njëkohësisht kanë pasur mundësi të bëjnë pyetje mbi temën në fjalë.

Trajnimi është ndjekur nga afër edhe nga kryetari i degës Ferdinand Xhaferaj.

Ky trajnim vjen pas atij të mbajtur 3 javë më parë me temë “Si të ndërtojmë një argument”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar sërish kundër vendimit të gjykatës që pushoi akuzën për kryedemokratin Lulzim Basha në lidhje me d

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për ambientet e reja të spitalit Kirurgjikal, që u prezantuan pak d

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka publikuar në Facebook shkrimin e gazetës britanike “The Times”.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejt Alibeaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama pas arrestimit të Pajtim Agës, vëllain e shefit të

Gjatë një takimi në Korçë me simpantizantë të LSI, kryetarja e kësaj force politike Monika Kryemadhi, shpërndau karta anëtarësimi për të

Gjatë një takimi në Korçë me simpantizantë të LSI, kryetarja e kësaj force politike Monika Kryemadhi, shpërndau karta anëtarësimi për të

Partia Demokratike i kërkoi informacion zyrtar Prokurorisë së Dibrës për dosjen 184, sa i takon zgjedhjeve në Dibër, dosje e cila u trans

Qeveria e Edi Ramës është krenuar se po e shëndosh sistemin energjetik në Shqipëri.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i pranishëm në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri” në Prishtinë ka kujtuar eksodin masiv të shqi

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi gjatë një takimi me strukturat e partisë në qytetin e Durrësit, ka bërë thirrje që SPAK të h