E diela sportive e Valbona Sakos, rrëmben raketën dhe luan tenis me të rinjtë e FRESSH-it (FOTO)

02/06/2019 - 15:57

Gjatë kësaj periudhe të ngarkuar fushate, për kandidaten e bashkisë së Durrësit Valbona Sako, nuk ka ditë pushimi në fundjavë. Megjithëse duke i qëndruar zakonit të sportives që karakterizohen të shtunat dhe të dielat e qytetarëve, kandidatja socialiste ka qëndruar po në këtë rrymë. E shoqëruar ashtu si në të shumtën e takimeve me të rinj dhe të reja të FRESSH-it, Sako ka marrë raketën në dorë, ka zbritur në fushën e tenisit dhe është bërë dhe vetë pjesë e lojës.

Duke prekur dhe shijuar nga afër energjinë e të rinjve të Durrësit, Sako dëshiron të theksojë se pjesë e programit të PS-së për bashkinë e Durrësit, do të jetë edhe shtimi i ambienteve sportive nëpër komunitetet ku jetojnë këta të rinj e të reja me energji të jashtëzakonshme.

E diel sportive me të rinjtë e FRESSH Durrës. Të rinj me energji të jashtëzakonshme e produktivitet!

Energjia e rinisë së Durrësit, duhet kanalizuar nëpërmjet projekteve domethënëse dhe vëmendjes orientuar drejt nevojave të tyre, ku patjetër do adresohet dhe nevoja e shtimit të ambienteve sportive nëpër komunitetet ku jetojnë, si pjesë e programit tonë!”, shkruan Sako në faqen e saj në “Facebook”, teksa bashkangjit edhe këtë fotogaleri nga aktiviteti i saj sportiv.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Bashkisë Erion Veliaj u bëri thirrje të gjithë bizneseve që në prag të festave të fundvitit t’u ofrojnë mundësinë e punësimit të g

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 d

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas ftesës së Ramës ndaj Bashës për tryezë të përbashkët.

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje sërish kryedemokratit Lulzim Basha që të ulen në një tryezë të përbashkët.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë, Lorenc Tosku, dhe deputeti Floren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan premtoi sot se brenda harkut kohor të një viti 500 banesat e premtuara për familjet e prekura

Gjatë një konferencë me investitorët në Turqi pas takimit me Presidentin Recep Tayip Erdogan, kryeministri Edi Rama kërkoi ndihmë nga tur

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka postuar në Facebook një video të kryeministrit Edi Rama gjatë periudhës së fushatës elektorale për

Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka kujtuar sot 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që u ngrit në një marshim masiv më 8 dhjetor të vitit 19