'E mor Sali ku do biesh…' Balla i kujton Berishës dosjen e Izet Haxhisë

Postuar: 16/05/2018 - 09:26

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar ndaj deklaratave të bëra më herët ndaj tij nga ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në Facebook, Balla ironizon Berishën përmes kësakj karrikature në foto, teksa i përmend edhe rihapjen e çështjes së Izet Haxhisë.

POSTIMI I PLOTË

Të dashur miq,

Më thonë që në një studio televizive ky karrikatura ka përfolur emrin tim apo të kolegëve të mi. Sikur një e njëmija e çfarë vjell përditë ky plak i rrjedhur të ishte e vërtetë, unë nuk do të qëndroja në detyrat që mbaj.

Por ky karrikatura është në hall të madh. Litari që e ka mbajtur në 28 vite këtë dordolec të varur në politikën shqiptare po këputet, për të rënë e për të mos u ngritur kurrë.

Makthi i tij për vete dhe familjarët e vet është shumë i madh. Nuk ka ilaç që i shëron.

Izet Haxhia erdhi dhe dosja duhet rihapur!
Nuel Kalaj do të vijë së shpejti dhe do të flasë!

E mor Sali ku do biesh...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gazmend Oketa, ish-ministër i Mbrojtjes në kohën kur Sali Berisha ishte kryeministër dhe bashkëthemelues i partisë Fryma e Re Demokrat

   Kryetari i PD, Lulzim Basha, priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj.

Gazmend Oketa, njëri prej ish-ministrave të rëndësishëm të Partisë Demokratike, ish-deputet i PD-së për Qarkun e Durrësit, mori një vendi

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë me ministrin e jashtëm gjerman në kuadër të vizitës së tij në Tiranë.

Partia demokratike ka denoncuar sot në prokurori kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Gjatë vizitës zyrtare në Tiranë, në konferencën për mediat me homologun Bushati, ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka deklaruar

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i është përgjigjur ironisë së kryeministrit Edi Rama, i cili postoi një video nga rruga e

Kryeministri Rama ka postuar një video me pamje përgjatë aksit që përshkon qytetin e Pogradecit nga hyrja në dalje, e deri në krye të Qaf

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit, ku do të zhvillojë një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi,

Gazmend Oketa hyri në politikë si një individ i plotësuar profesionalisht.