E shkarkoi Rama Tahirin për Veliajn? Si përgjigjet kreu i Bashkisë

Postuar: 20/03/2017 - 22:56

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, hodhi poshtë zërat për një rivalitet të mundshëm me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Kur u pyet nga gazetari Blendi Fevziu se nëse kryeministri Rama e shkarkoi Tahiri për shkak të rivalitetit që kishte me Veliajn, kryebashkiaku i Tiranës e mohoi duke thënë se vlerësonte në maksimum punën e ish-ministrit.

“S’është aspak e vërtetë. Tahiri ka bërë nje pune te shkelqyer si minister i Brendshem, sot Shqiperia ka rend dhe shtet, dhe besoj qe bashke me Tahirin kemi nje barre te madhe per t’i sjelle nje fitore spektakolare PS ne Tirane. Do maksimizojme forcat per te punuar qe Tirana realisht te na jape nje mbeshtetje” tha Veliaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasi kanë parë mungesën e madhe të reflektimit të kryetarit të ngrirë, vendosmërinë e tij për të mos bërë garë të ndershme, kandidaturën

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, i cili garon përballë Lulzim Bashës në një dalje publike për mediat theksoi se gara do të k

Pas fitores në zgjedhjet e 25 qershorit, ku PS siguroi 74 mandate deputetësh në Parlament, dhe teksa një ditë më parë u festua në sheshin

LSI arriti të marrë dy mandate në qarkun e Durrësit, pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Vetëm një ditë pasi KQZ deklaroi të mbyllur procesin zgjedhor së bashku me razultatin, ish-kryeministri Sali Berisha ka thyer heshtjen, d

Pasi fitoi mandatin e deputetes për qarkun e Durrësit, Nora Malaj falënderon të gjithë ekipin e LSI-së që ka punuar fort gjatë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur fitoren e kandidatit demokrat Isa Sakja në zgjedhjet për kryetar të

Pas humbjes në zgjedhje, Gjergj Bojaxhi jep dorëheqjen si kryetar i partisë Sfida.

Deputeti i Partisë Socialiste në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka folur pas procesit të numërimit të votave në këtë qark ku

Partia Socialiste ka marrë 48.33% të votave, 74 mandate; Partia Demokratike ka marrë 28.81% të votave, 43 mandate; Lëvizja Soci