E shkarkuan 6 ditë më parë, Armand Tragaj akuzon kryesinë e KB Durrës: Shkelin ato që miratojnë vetë!

17/10/2019 - 22:24

U shkarkua me anë të një vendimi politik, siç e cilësoi ai vetë, dhe sot lëshon një kunj ndaj kryesisë së Këshillit Bashkiak Durrës.

Avokati Armand Tragaj, ish-sekretar i KB, që u shkarkua në mbledhjen e këshillit të të premtes së kaluar, ka akuzuar mbrëmjen e së enjtes kryesinë e këtij organi vendimmarrës për shkelje të rregullave që i kanë miratuar vetë.

Duke iu referuar vendimit të Këshillit Bashkiak, të datës 27 shtator, mbledhja duhej të zhvillohej sot, sepse është e enjtja e tretë e muajit.

“Shpresoj mungesë me arsye...”,- shkruan me ironi në postimin e tij Armand Tragaj.

Postimi i plotë i Armand Tragajt:

Këta të Kryesisë së Këshillit dëshirojnë aq shumë ti shkelin rregullat sa kur nuk kane ç’të shkelin miratojnë rregulla thjeshtë dhe vetëm qe ti shkelin.

Ps. Sipas VKB 626 datë 27.09.2019 sot duhet të mblidhej Këshilli sepse është e enjtja e tretë e muajit.
Shpresoj mungesë me arsye...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi gjatë fjalës në Kuvend se, përmes ndryshimeve në aktin norma

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bën me dije se të gjithë shqiptarët mbi 75 vjeç që duhet të aplikojnë pas korrikut për letërnjoftime

Nga flotorja e Kuvendit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se nuk do të rikthehet sërish izolimi dhe masat drastike p

Gjatë raportimit vjetor në Kuvend, kreu i AKEP, Tomi Frashëri ka sqaruar se pse lejoi mesazhin zanor sensibilizues me zërin e kryeministr

Zv.kryeministri, Erjon Braçe ka publikuar në Instagram një foto të një mjeku me veshjen mbrojtëse kundër Covid-19, por që sipas tij nuk e

Ditën e sotme ministrja e infrastrukturës, Belinda Balluku në seancën plenare iu është përgjigjur akuzave që kanë ardhur nga opozita për

Koha e shkurtër në dispozicion për deputetët e opozitës ka bërë që Kujtim Gjuzi të lërë fjalën gjatë debatit që po zhvillohej për raporti

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka kërkuar shkrirjen e Avokatit të Popullit, ku ishte e pr

Erinda Ballanca ka raportuar në Kuvend për veprimtarinë vjetore të institucionit të Avokatit të Popullit për 2019-n, duke u shprehur se j

Në përurimin e memorialit të holokaustit, kryeministri Edi Rama risolli në vëmendje disa episode rrëqethëse të ndodhura në atë kohë në ve