Emigrantët e bllokuar në Siri, Meta: Çështje delikate, nuk mund të trajtohet në publik

18/09/2020 - 12:58

Gjatë konferencës për mediat, Presidenti Ilir Meta nuk ka preferuar të flasë në publik për çështjen e emigrantëve në Siri që janë bllokuar në kampe, për të cilët pak ditë më parë u mbaj dhe një protestë para Kryeministrisë nga të afërmit e tyre.

Meta tha se çështja është shumë delikate dhe nuk mund të trajtohet në publik ndërsa theksoi se emigrantët kanë vështirësi të madhe, por shpreson që ata të kthehen të gjithë në atdhe njësoj si Alvin Berisha.

“Kjo është një çështje mjaft e ndjeshme për shkak specifikave që ka nuk mund të trajtohet në publik. Ka vështriësi të mëdha, por pak kohë më parë pata kënaqësi që prita Alvin Berishën dhe babanë e tij dhe shpresoj që të gjithë të kthehen në vend. Por kjo është një çështje që nuk mund të trajtohet në publik”, u shpreh ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti Ervin Salianji ka reaguar përmes një publikimi në Facebook, lidhur me vendimin e Komisionit të Vlerësimit në PD, për  mos e

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me çështjen e nënshtetësisë së futbollistit afrikan Winnful Essua Joseph Cobbina.

Vijojnë retorikat e tensionuara mes Presidentit dhe Kryeministrit.

Deputeti Lefter Koka ka publikuar një foto në rrjete sociale, ku shfaqet së bashku me ish-kryeministrin Fatos Nano. 

Partia Demokratike zbardh listin e kandidatëve të mundshëm që deputetë që u vlerësuan pozitivisht nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatë

Ish-deputeti dhe ish-ministri i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar ne Facebook pas lajmeve të publikuara në media lidhur me një

Opozita e bashkuar me anë të një deklarate të mbajtur sot nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka përshënde

Një ditë pasi Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli procesin për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë në zgjedhj

Ish-deputeti Eduard Ndocaj, që u shoqërua sot në polici gjatë aktivitetit të përurimit të shtëpisë së Gjergj Fishtës, është liruar.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar sot nga afër njësinë 3, zonë në të cilën janë kryer punime në 38 rrugë si Rr.