EMRAT/ Zgjidhen me short anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

07/12/2017 - 11:03

Pas hedhjes së shortit janë përzgjedhur emrat e parë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Shorti i parë ka zgjedhur emrat nga Gjykata Kushtetuese si anëtarë të KED të cilët janë:

  1. Besnik Imeraj 
  2. Altina Xhoxhaj

Ndërsa Vitore Tusha, është zgjedhur anëtare zëvendësuese nga lista e Gjykatës Kushtetuese.

Kjo mbledhje e nisur në Kryesinë e Kuvendit, për hedhjen e shortit për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi është shoqëruar me debate mes palëve politike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas nënkryetarit të Partisë Demokratike Edi Paloka, kryeministri dhe prokurorja Arta Marku duhet të ishin në burg.

Ditën e sotme në mediat sociale ka qarkulluar një video e montuar, e cila tregonte se si kryeministri Rama iu sulej të gjithë atyre që lu

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla ka depozituar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda një padi të re kundër kryetarit të PD, Lulzim Bash

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit të ardhshëm do të jetë më i lartë se vitet e tjera, ndërsa theksoi fak

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me lojërat e fatit, ndërsa ka theksuar se Sali Berisha vijon t’u dalë për zot atyre.

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, përfaqësuesja e Bankës Botërore në Tiranë Maryam Salim dhe drejtori i Autoritet

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, e ka cilësuar të turpshme sjelljen e deputetëve të opozitës në Parlamentin Europi

"PD është e vendosur të anulojë çdo koncension të dështuar dhe sigurisht koncensionin e Check up, dhe çdo koncension tjetër korruptiv

Deputeti i Partisë Socialiste, njëherësh dhe kryetar i Komisionit ë Ekonomisë, Erion Braçe, ka treguar sot se ka marrë kërcënime ditët e

Në takimin e radhës për ecurinë e platformës së bashkëqeverisjes kryeministri Edi Rama edhe këtë herë ftoi dhe u bëri thirrje të gjithë q