Fleckenstein këshilltar i Ruçit, Balla: Së bashku do përmbushim detyrat tona në rrugën drejt BE-së

22/05/2020 - 13:48

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka përshëndetur emërimin e Knut Flackenstein si këshilltar i kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

Balla i ka uruar Fleckensten-it kthimin në Shqipëri, duke shtuar se së bashku me zyrtarët e BE, Shqipëria do të mund të hyjë në familjen europiane.

"Mirë se u ktheve Knut Fleckeinstein. Duke punuar së bashku me e duke na këshilluar për të përmbushur detyrat tona të anëtarësimit në BE. Parlamenti shqiptar mbetet i përkushtuar që të punojë ngushtë, të aprovojë dhe të zbatojë reformat në koordinim me partnerët tanë kryesorë si SHBA dhe BE dhe sidomos me ambasadën amerikane në Tiranë.", shkruan Balla në rrjete sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi Oliver Varhelyi, inkurajon të gjithë partitë brenda dhe jashtë parlamentit të vijojnë negociatat për

Kryeministri Edi Rama inauguroi sot spitalin Covid-4, struktura e re spitalore për përballimin e situatës nëse do të ketë një tjetër valë

Zëdhënësi i Presidenti Ilir Meta, Tedi Blushi, ka konfirmuar me anë të një postimi në Facebook se Kreu i Shtetit ka marrë një letër pak d

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i është drejtuar me një letër Presidentit Ilir Meta ku i kërkon të propozojë kandidaturën për kreun e Kontro

Ish-deputetja e PD-së, Nada Meçorapaj ka komentuar dorëheqjet e njëpasnjëshme të drejtuesve të Kadastrës së Vlorës.

Presidenti Ilir Meta i ka uruar Italisë Festën e Republikës.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të raportit të Qendrës Europiane të Drogave duke e cilësuar një kambanë e for

Ditën e sotme, ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisë kanë zhvilluar një takim me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha në se

Përmes një konference për shtyp, Ministri i Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahemtaj foli

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur qytetarëve të cilën kërkonin me ngulm hapjen e kufinjve.