FOTO/ Denoncimi: Deputeti socialist prishi me urgjencë 2 kate te pallati pa leje në Durrës

03/12/2019 - 14:09

Brenda 24 orëve të tërmetit, Sadri Abazi vjen në zonën e plazhit të prishë me urgjencë dy kate shtesë të ndertuara pa leje”.

Ky është denoncimi që bën në faqen e saj të “Facebook”-ut ish-deputetja demokrate e Durrësit, Fatbardha Kadiu, për deputetin socialist Sadri Abazi.

Kadiu ka publikuar këto pamje nga kompleksi i pallateve në sektorin “Iliria” të plazhit në Durrës, ku sipas saj, në katet e sipërme dallohen prishjet që janë bërë.

Kadiu thotë se “Sadri Abazi dhe babëzia e rilindjes. Ky njeri është për burg”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës Italiane, Luig

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar për dorëheqjen e kreut të AKEP, Ilir Zelës, të cilin e përgëzon se nuk zgj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zbuloi disa nga temat kryesore që ka diskutuar në takim me ministrin e Jashtëm të Italisë, L

Partia Demokratike do të zhvillojë një mbledhje në orën 18:00 me anëtarët e grupit parlamentar dhe të Kryesisë, të cilët kanë qenë në ter

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ndodhet sot në Tiranë në një vizitë zyrtare ku shprehu ngushëllime familjeve që humbën të afë

Pas deklaratës që Ardian Dvorani bëri për gazetarët pas daljes nga Prokuroria e Tiranës, ka reaguar Presidenca përmes zëdhënësit të saj,

Shqipëria pritet të jetë kryesuese e një misioni ushtarak në Irak në vitin 2020.

Gjatë takimit me banorë të Laçit, që ishin në ankth për banesat e shembura nga tërmeti dhe si do jetojnë gjatë kësaj kohe e në vazhdim, k

Ministri Bledi Çuçi, drejtuesi i operacionit të emergjencës ka njoftuar sot detaje lidhur me gjithe cfare eshte bere nderkohe per menaxhi

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani në dalje të Prokurorisë pas afro tre orësh ku u mor në pyetje pas padisë