Fotoja që ndezi debatin/ Edhe Kryemadhi shpërndan postimin e Berishës

Postuar: 13/09/2017 - 16:58

Një foto e kryeministrit Edi Rama, që vendos kufjet gjatë kohës që në Kuvend po flet kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka bërë xhiron e rrjetit.

Fotoja është komentuar edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha i cli e postoi i pari në rrjetin e ti social.

Kjo foto provon dhe njëherë kompleksin e Ramës nga gratë. Kur nuk u mbyll dot gojën me “dorë”, “xhentëllmeni” mbyll veshët!”, shkruante Berisha në “Facebook”.

Ky postim i Berishës është shpërndarë edhe nga vetë Kryemadhi, e cila shkruan: “E vërteta e hidhur”.

Kryemadhi, gjatë fjalës në Kuvend i është drejtuar kryeministrit Edi Rama me një lumë kritikash, kryesisht për programin që e quan “lajthitje”.

“Është meritë e kryeministrit tonë që e shndërroi Shqipërinë në Republikën e kanabisit, duke vjedhur votat e shqiptarëve. Me të vërtetë ne nuk kemi parë gjë akoma, por dhe ai nuk ka parë gjë akoma. Program i Ramës është program batutash, i shkruar keq me lajthitje. Kryeministri është kujdesur që të prezantojë një program të shkatërruar. Për ne një program i rëndësishëm nuk ka qenë për t’u shkatërruar, por jetësor. Ne nuk jemi në politikë për të dashur apo për të shkatërruar punën e tij. Si mund të krenohet kjo qeveri për rritje bombastike, kur nuk ka rritje ekonomike. LSI-së i intereson të dijë ku po shkon kjo rritje ekonomike”, u shpreh ndër të tjera Kryemadhi, sipas së cilës, Rama është kryeministri më i mirë i oligarkëve dhe më i keq i shqiptarëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nisma e Partisë Demokratike për ndalimin e simboleve të diktaturës komuniste nuk është parashikuar si një ligj i veçantë, por si ndryshim

Përfaqësuesit e rreth 30 partive politike, parlamentare, ose jo u mblodh sot në një tryezë të përbashkët e me qëllimin kryesor unifikimin

Ish-ministri teknik, Dritan Demiraj ka reaguar sot përmes një postimi në “Facebook” lidhur me aksionin që Policia e Shtetit ka ndërmarë p

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim në selinë e Kombeve të Bashkuara në New York me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio

Për herë të parë, pakënaqësi për listat e kandidatëve për deputetë të hartuara nga Lulzim Basha ka shprehur dhe ish-kreu i grupit kuvendo

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një mbledhje sot me kryetarët e 68 degëve të PD-së në rrethe.

Drejtuesit e Arsimit të Lartë përzgjodhën të mërkurën 11 kandidatët për anëtarë organeve të reja të Drejtësisë!

   Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga Nju Jorku lidhur me prishjen e ba

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një denoncim të dërguar nga një person, ku ka hedhur akuza të forta lidhur me

   Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një fjalim në sesionin e 72-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork të Shteteve të