FRPD thirrje anëtarëve të Këshillit Bashkiak Durrës: Mos e votoni rritjen e çmimit për abonetë!

29/10/2020 - 09:09

Teksa ditën e premte do të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës, ku në një nga pikat e rendit të ditës pritet të miratohet dhe rritja e tarifave mujore të aboneve të urbanëve, ka ardhur një reagim nga ana e FRPD-së Durrës.

Në një status në Facebook, të rinjtë demokratë i kërkojnë anëtarëve të Këshillit Bashkiak të mos e votojnë këtë rritje çmimi.

“Ne si FRPD duke mos e votuar, për ju është një mundësi e mirë të tregoni se keni ndërgjegjen më minimale ndaj interesit qytetar dhe se nuk jeni thjeshtë manikinë partie.

Politika është arti i menaxhimit sa më të mirë të qyteteve dhe i ndihmesës së njerëzve në nevojë, jo i ngritjes së kartonit sa herë të dojë partia.

Si FRPD Durrës shpresojmë ta kuptoni sa më shpejtë këtë. Në mos ndërgjegja juaj, ndërgjeja e një qyteti do ju dënojë pêr gabimet që bëni”, thuhet në thirrjen e e FRPD-së.

Reagimi i plotë:

Ditën e Premte (nesër) do të mblidhet këshilli bashkiak Durrës.

Krahas disa vendimeve rreth familjeve të prekura nga tërmeti, ky këshill do marrë dhe një vendim tjetër:

Do RRISË tarifat mujore të aboneve të transportit urban

Diskutimi mbetet i njëjtë: Çmimi rritet, por cilësia e shërbimit mbetet e njëjtë ose bie akoma më tepër

Nga diskutime me qytetarë që përdorin këtë shërbim, na raportohet se:

1. Shesh herë autobuzët janë të mbushur me papastërti.

2.Shpesh herë autobuzët vonohen duke krijuar shqetësime me oraret e punës dhe shkollës ndaj klientëventë tyre(qytetarëve).

3.Shpesh herë këta autobuzë tejmbushen.

4.Shumë njerëz qëndrojnë pa maska në autobuz duke u bërë burim përhapjeje sëmundjeje.

5.Shumicën e rasteve kondicionerët nuk punojnë.

Të ndodhur në këtë situatë, duket absurde të miratohet nga ky këshill rritja e çmimit të këtij shërbimi

Për këtë arsye, ne si FRPD Durrës, i kërkojmë anëtarëve të këshillit bashkiak Durrës të mos e votojnë këtë rritje çmimi

Duke mos e votuar, për ju është një mundësi e mirë të tregoni se keni ndërgjegjen më minimale ndaj interesit qytetar dhe se nuk jeni thjeshtë manikinë partie.

Politika është arti i menaxhimit sa më të mirë të qyteteve dhe i ndihmesës së njerëzve në nevojë, jo i ngritjes së kartonit sa herë të dojë partia.

Si FRPD Durrës shpresojmë ta kuptoni sa më shpejtë këtë. Në mos ndërgjegja juaj, ndërgjeja e një qyteti do ju dënojë per gabimet që bëni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga Covid-19 në vendin tonë.

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me akuzat e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndaj qeverisë, i cili pak ditë më parë dek

“Para 1800 vitesh ishim ne majat e teknologjise bashkekohore, sot, pasi kemi shpenzuar 86 milione dollare kredi te Bankes Boterore pe

Sot në Shqipëri u regjistruan 17 viktima nga koronavirusi, shifra më e lartë e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, përmes një postimi në rrjete sociale, të cilin e shoqëron edhe me një video, ngre shqetësimin për

Sot në qytetin e Shijakut ishte i pranishëm ambasadori i Zvicrës z. Adrian Maitre, Ministri për Punët e Jashtme të Zvicrës, z.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i shoqëruar nga ministri Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e komanduar, Emiriana Sako ka inspektuar pr

Ish-ministrja socialiste, politikane në karrierë, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO.

Mjeku higjenist – epidemiolog Nestor Memsuri ka reaguar pas një dite me një bilanc negativ në Durrës.

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka marrë pjesë në eventin përmbyllës të projektit për ripërdorimin social të pasurive të konfiskuara nga