Ftesa e Ramës për opozitën e bashkuar, Basha bën lëvizjen e rradhës

18/09/2019 - 17:44

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët opozitarë.

Mbledhja pritet të nisë pas 15 minutash, në orën 18:00, dhe vjen vetëm pak orë pas ftesës së hapur të kryeministrit Edi Rama dejtuar opozitës jo-parlamentare, për t’u bërë pjesë e një dialogu ka kushte për “Reformën Zgjedhore”.

Në një prononcim nga selia blu para se të niste mbledhja, Basha e ka quajtur ftesën e Ramës si “provokim të rëndë dhe tallje”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbledhja e Këshillit Politik e zhvilluar në rezidencën e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim është ndërprerë për disa orë për të rifilluar s

Megjithëse kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i kishte kërkuar pëlqimin Presidentit Meta për ligjin e Eurobondit, ky i fundit është shprehu

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka shpërndarë mesazhin e Presidentit Ilir Meta lidhur me Reformën Zgjedhore për t

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në prezantimin e hidrocentralit të Skavicës.

Genoveva Ruiz Calavera, Drejtore për Ballkanin Perëndimor në KE, i ka pohuar sot institucioneve të Bashkimit Europian se “Jemi duke p

Presidenti, Ilir Meta, ka përshëndetur mesazhin e një ditë më parë të Brukselit, që nxit palët politike të përmbyllin me konsensus reform

Ambasadorët e SHBA, BE, Britanisë dhe ODIHR, do të takohen sërish me përfaqësuesit e Këshillit Politik sot në orën 11:00.

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik të reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari deklaroi sot në studion e emisionit “Opi

Familja e vajzës së abuzuar seksualisht në zonën e Paskuqanit do të zhvendoset në Tiranë.

Është mbyllur pa marrëveshje takimi i Këshillit Politik me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim lidhur me çështjen e reformës zgjedhore.