Gati padia për kreun e KED, ja kur Presidenca do e dorëzojë në Prokurori

19/11/2019 - 12:29

Presidenti Ilir Meta do të depozitojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Burime nga Presidenca bëjnë me dije padia do të dorëzohet në orën 14.30, për ndjekjen penale të Dvoranit. I ftuar mbrëmë në emisionin "Open", Meta tha se Dvorani është i vetmi shembull që pritet për të rikthyer besimin te Reforma në Drejtësi.

"Ai do bëhet shembull dhe ai është i vetmi shembull që pritet për të rikthyer besimin te reforma në Drejtësi në mënyrë që asnjë të mos tallet më siç është bërë në këto dy vite. Shkelja është flagrante, dëmi është i madh. Janë këta përgjegjës dhe është ai përgjegjës që u hap ky debat. Unë si Presidenti Republikës nuk bëj shaka", tha Meta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Ministren e Jashtme të Suedisë, Ann Linde, në kuadër

Pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha se kreu i qeverisë i ka ofruar atij një marrëveshje që të bëhej kryeministër ndërsa vetë ai

Gjatë një konference për shtyp nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi publikisht ofertën që kryeministri Edi Rama i ka bërë p

Në një dalje për mediat pasi PS deklaroi gatishmërinë për hapjen e listave, kryedemokrati Lulzim Basha e konsideroi të prishur marrëveshj

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley i beri thirrje sot maxhorancës që të votojë sa më parë marrëveshjen e dakordësuar të 5 qershor

Në një dalje për mediat, kryeministri Edi Rama konfirmoi se maxhoranca do të mbështesë nismën e deputetëve të opozitës së re, Myslim Murr

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se mazhoranca mbështet ndryshimet e propozuara nga opozita parlamenta

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë zhvilluar një takim online me raporteren për Shqipërinë në BE, Isab

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim kanë zhvilluar një vizitë në Bazën Detare të Pashal

Partia Agrare Ambientaliste bën thirrje publike që të eleminohet çdo vonesë apo deformim për miratimin e Reformës Zgjedore.