Gazetari: Është më i keq se Rama, Veliaj të vret!

16/04/2019 - 07:56

Të ftuarit e pjesës së fundit të programit “A Show” në News 24, ishin gazetarët Erion Kristo, Bledian Koka dhe regjisorja Suela Bako. Ata komentuan ngjarjet më të fundit në vend, që nga shembja e banesave te Bregu i Lumit, protesta e opozitës dhe grabitja e parave në Rinas.

U thyen këmbët, ka gra me hematoma për shkak të dhunës. Ky njeriu me një cinizëm ekstrem është më i keq se Edi Rama ky të vret”, tha Bledian Koka për kryebashkiakun Veliaj.

“Qytetarët te Bregu i Lumit kishin mbi 20 vite aty, kanë paguar taksa, mund të kenë gabuar që kanë ndërtuar aty, por si mund të lihen tani në mes të rrugës”, vijoi Koka.

“Ata fëmijët do rriten me atë idenë që Lali Eri i zgjoi me gaz dhe pastaj dëgjohet teksa thotë, ligji, ligji është ligji”, u shpreh Kristo.

Sa për protestën, Sula Bako komentoi të riun që zgjodhi të protestojë duke urinuar tek dera e Kryeministrisë. “Një njeri që i shkon jeta në zgrip, ka të drejtë të bëjë ç’të dojë”.

Sa për bojën e hedhur mbi Kryeministri, Kristo tha: “Unë e vlerësoj si vepër arti”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas publikimit të rezultateve paraprake Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në KE, i cili nuk është zgjedhur për të qenë pjesë e

Sipas kryedemokratit Lulzim Basha, Europa e dëgjoi zërin e shqiptarëve të bashkuar, duke iu referuar protestës së një dite më parë.

Raportuesi për Shqipërinë në KE, Knut Fleckenstein me shumë gjasa nuk do të jetë më pjesë e Parlamentit Parlamentin Europian.

Presidenti  Ilir Meta mori pjesë sot në hapjen e Festivalit të Parë Mbarëkombëtar të “Kcimit të Tropojës”.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar në Faceboo protestën e organizuar dje nga opozita e bashkuar.

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu në studion e lajmeve në News 24 tha se kryeministri Edi Rama ka 5 ditë kohë për të dhënë dorëheqjen.

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me letrën e 5 të kryeministrit Edi Rama, drejtuar lider

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri kërkon dorëheqjen e kryeministrit Edi Rams dhe klikës së tij së tajkunëve, siç e thotë ajo në një komuni

Dikur numri dy i Partisë Demokratike, por që pas zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2017, gjërat nuk kanë shkuar shumë mirë për sa i për

Kryetari i këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku, ka reaguar pas deklaratës së Agron Malajt, kandidatit sociali