Gjykatat nuk i dhanë mandatet Sakos dhe Kajmakut, deputeti demokrat: Lajm i mirë për shqiptarët

17/07/2019 - 16:26

Deputeti demokrat, Lefter Maliqi e ka cilësuar lajm të mirë për shqiptarët faktin që as Gjykata e Durrësit dhe as e Tiranës nuk legjitimuan emrat e Valbona Sakos si kryebashkiake e Durrësit dhe Agim Kajmakut si kryebashkiak i Vorës.

Maliqi shkruan në Facebook se sot ka triumfuar drejtësia pasi kryebashkiakët e Partisë Socialiste u zgjodhën kundër ligjit dhe kundër dekretit të Presidentit Meta.

POSTIMI I PLOTË

Lajm i mire per shqiptaret. Gjykata e Durresit dhe e Tiranes godet zgjedhjet farse moniste te 30 Qershorit. Drejtesia triumfoj sot me mos njohjen nga Gjykata e Tiranes dhe Durresit te Kryebashkiakeve,ne kundershtim me ligjin ,dekretin e Presidentit dhe rregjistrimin jashte ligjit te Partise Bindja Demokratike.E drejta vonon por nuk harron.I bej thirrje gjykatësve te mbrojne ligjin,te mos tremben nga kercenimet mafioze nga gjoja vetingu i Partise ( Rilindjes ) por te mbrojne shtetin ligjor.Populli eshte sot me shume se kurre optimist per te ardhmen drejt BE me zgjedhje te lira,te ndershme,gjithëperfshirese.Kam besim dhe Gjykatat e tjera ne cdo Bashki do jene ne sikron me ligjin dhe te verteten duke mos i njohur nga ligjore Kryebashkiaket e rinj te dal nga votime moniste dhe te paligjshme.Populli sot me shume se kurre eshte me Gjyqtaret e ndershem si rasti i Tiranes dhe Durresit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ornela Çuçi, zëvendësministrja e Turizmit dhe e Mjedisit lëshon një deklaratë që po bën xhiron e radhës.

“Viktimat e Thumanës dhe disa nga të Durrësit mund të ishin të gjallë”.

Ish-deputetja e PD-së,  Albana Vokshi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se administratës nuk do t’i mbahet nga rroga as

Ashtu siç ka ndodhur rëndom pas fatkeqësive natyrore, kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbledhur qeverinë e tij në një mbledhje të jashtë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se rindërtimi pas tërmetit do të jetë karta e re elektorale e kryeministrit Edi Rama.

Shqipëria ka marrë sot stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së.

Ka nisur shqyrtimi i pr/Buxhetit i vitit 2020 në Komisionin e Integrimi Europian, ku po raporton zv.ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj.

Një tjetër vendim që miratoi sot qeveria ka të bëjë me ndalimin e përdorimit të fondit të veçantë për vitin buxhetor për veprimtari socia

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të udhëtojnë sot drejt kryeqytetit të Sllovenisë, Bratislavës, për m

Prokurori i ri i Përgjithshëm Olsian Çela ka marrë sot detyrën në krye të akuzës shqiptare.