Grida Duma: Asnjë taksë për kë punon tokën, nafta me gjysmë çmimi për fermerët

23/02/2021 - 10:38

Ish-deputetja Grida Duma me anë të një postimi në Facebook risolli në vëmendje edhe një herë pjesë nga biseda që ka zhvilluar me disa banorë si dhe shqetësimet e tyre.

Duma Duma deklaroi se Partia Demokratike do japë për fermerët subvencione reale të bazuara në produktin direkt të punës. Sipas saj, nuk do të ketë asnjë taksë për kë punon tokën dhe nafta do të ketë përgjysmim të çmimit për fermerët.

Postimi i Dumës:

“Shteti nuk ka asnjë funksion…rruga dhe çdo infrastrukturë tjetër janë në kushte mjerane! Duhet të largohemi nga ky vend, nuk ja dalim dot më”: janë këto fjalët e banorëve.

Partia Demokratike do japë për fermerët subvencione reale të bazuara në produktin direkt të punës.

Asnjë taksë për kë punon tokën dhe nafta do të ketë përgjysmim të çmimit për fermerët.

Më 25 Prill Shqipëria Fiton!

"Shteti nuk ka asnjë funksion...rruga dhe çdo infrastrukturë tjetër janë në kushte mjerane! Duhet të largohemi nga ky...

Posted by Grida Duma on Tuesday, February 23, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta këtë të dielë nga Korça në një dalje për mediat ka deklaruar se zgjedhjet e 25 prillit janë një test madhor për inte

Gjatë prezantimit të kandidatëve të Nismës#Thurje për zgjedhjet e 25 prillit, drejtuesi i saj Endri Shabani prezantoi ndër të tjera edhe

Eduard Halimi është emëruar koordinator i posaçëm politik i PD-së.

Kryetari i partisë demokratike, Lulzim Basha së bashku me të bijën, Viktorian, kanë uruar ndryshe këtë 7-mars.

Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me qytetarët e Lezhës deklaroi se mosmarrja e vaksinës ruse apo kineze nuk është çështje gjeop

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot në qytetin e Korçës një ceremoni vlerësimi për të gjithë mësuesit, me rastin e “7 Marsit”.

Kryeministri Rama zhvilloi këtë të diel një bashkëbisedim me qytetarët në Lezhë, ku foli për procesin e rindërtimit dhe investimet e qeve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e nisi këtë të diel me një mesazh të fortë për shqiptarët.

Nisma “Thurje” prezantoi një ditë më parë 177 kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, të kësaj force politike në 12 qarqet e v

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, ka zgjedhur të urojë Ditën e Mësuesit nëpërmjet një videoje të veçantë, ku ajo vetë