Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Grida Duma takon ish-të përndjekurit: Burra të mençur që vuajtja i ka falur peshën e fjalës

26/02/2021 - 13:25

Grida DumaIsh-deputetja e Partisë Demokratike, ka zhvilluar një takim me disa ish-të përndjekur politikë, ku ka dëgjuar nga afër shqetësimet e tyre.

Përmes një mesazhi në Facebook Duma thekson se këta persona kanë vuajtur shumë, ndërsa shton se janë ata që dinë të falim më shumë.

Sipas demokrates, më 25 prill vjen ndryshimi dhe dhimbja e viteve të shkuara do të lehtësohet nga një e ardhme me shpresë.

Postimi Dumës:

Burra të mençur që vuajtja i ka falur peshën e fjalës, takim me të përndjekurit politik.Ata që kanë vuajtur më shumë, pikërisht ata dinë të falin më shumë. Ata që janë përkëdhelur padrejtësisht e kanë përfituar më shumë, pikërisht ata ankohen e viktimizohen edhe hakmerren më shumë.

Kush njeh sakrificat dhe dhimbjet e vjen nga një familje e mirë fisnikërohet e bëhet më bujar dhe patriot. “Historia është e dhimbshme, Shqipëria udhëhiqet nga një njeri që nuk njeh fenë e atdheun. Prandaj nuk marrim vëmendje se kemi këtë”. Më 25 Prill vjen ndryshimi dhe dhimbja e viteve të shkuara do të lehtësohet nga një e ardhme me shpresë.

Burra të mençur që vuajtja i ka falur peshën e fjalës; takim me të përndjekurit politik. Ata që kanë vuajtur më shumë,...

Posted by Grida Duma on Friday, February 26, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kandidati për deputet i PD për Durrësin, Ferdinand Xhaferaj është takuar sot me përfaqesues të biznesit të vogël.

Në një takim me të rinjtë e FRESSH Shijak kryetari i bashkisë Elton Arbana është shprehur: Të rinjtë janë e ardhmja!

Kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Durrësit kanë zhvilluar një takim me profesionistët e rinj të qytetit.

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka zhvilluar takimet elektorale në Vlorë, ku u shpreh se nuk kërkon asnjë votë për vete.

Nga Vlora, ku po zhvillon një takim me qytetarët, Rama nuk i ka kursyer thumbat për presidentin Ilir Meta dhe kandidatin e PD, Bujar Leks

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me fermerët në fshatin Grevë të Dibrës, tregoi planin e Partisë Demokratike për këtë kategori.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me qytetarët e Maqellarës në Dibër, tha se ndryshimi është fare pranë dhe i bëri të gjithëve thi

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur ditën e sotme nga qyteti i Fierit, kryeministrit të vendit Edi Rama me të njëjtat tone të ashpra.

Drejtuesi Politik i Qarkut Durrës, Edi Paloka ka zhvilluar takimin e radhës në lagjen e Shkallnurit.