Grida: Lulin nuk e duan sa Berishën në Kosovë. Kjo lloj dashurie është karizëm

05/05/2014 - 21:42

5 maj 2014 - Lulzim Basha nuk mund të bëhet një Sali Berishë i dytë për kosovarët.

Kështu ka thënë Grida Duma, koordinatore për marrëdhënie me publikun në Partinë Demokratike.

Këtë deklaratë ajo e bëri në emisionin “Info Magazine” në Klan Kosova, e ftuar nga Kushtrim Sadiku.

“Berisha ka pasur karizëm. Disa e lidhin me përkatësinë. Kjo lloj dashurie është karizëm. Berisha ka mbetur në memorien e njerëzve sepse ka qenë pjesë e proceseve më të rëndësishme kur dy vendet kanë rrokur njeri- tjetrin”, theksoi Duma.

“Absolutisht ai lloj entuziazmi mund të mos ekzistojë më. Unë mendoj se edhe koha i ka ikur liderit karizmatik dhe vetëm karizmatik. Nuk është tregues negativ nëse Lul Basha nuk arrin ta bëjë të njëjtën gjë”, konstatoi Grida Duma.

/gazeta “Tema”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rudina Hajdari, bashkëkryetarja në komisionin e reformës zgjedhore, ka deklaruar se mazhoranca dhe opozita jashtë parlamentare kanë arrit

Pas dekretimit të tre ligjeve të mazhorancës, Presidenti Ilit Meta ka vendosur të kthejë për shqyrtim në Kuvend ligjin për "Aktivitetet e

Pas përfundimit të takimit me kryedemokratin Lulzim Basha, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim theksoi se diskutimi ishte fokusuar tek e ardhmja

Duke folur pas takimit me ambasadoren amerikane në vendin tonë, kryedemokrati Lulzim Basha është zotuar se Reforma Zgjedhore do të përfun

Përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë folur pas tryezës së Këshillit Politik për Reformën Zg

Në mbledhjen e Këshillit Politik këtë të martë palët kanë rënë dakord për disa çështje.

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim pritet të zhvillojë një takim me kryedemokratin Basha në selinë blu në orën 14:30.

Presidenti i Ilir Meta ka dekretuar ditën e sot shpalljen e tre ligjeve të qeverisë, atë për lejet e mjedisit, për mbrojtjen e mjedisit d

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar paraditen e sotme me bizneset në njësinë 5 në Tiranë.

Tryeza e reformës zgjedhore mësohet se ka pranuar një nga propozimet e opozitës.