Hapja e listave, Gazment Bardhi publikon videon e Damian Gjiknurit

11/07/2020 - 16:22

Artikulimi i socialistëve për të hapur listat dhe mosdakordësia e demokratëve lidhur me këtë argument, është bërë pjesë e retorikave mes palëve, ndërkohë që njëkohësisht duket se e fut në ngërç marrëveshjen e 5 qershorit për reformën zgjedhore.

Kryeministri Rama ka reaguar sot lidhur me marrëveshjen, kur ju drejtua demokratëve: “Mos na nxisni kundër asaj marrëveshjeje që e bëmë për ju po na lini ta votojmë”.

Ndërsa më heret ishte deputetja Rudina Hajdari që u kujtoi demokratëve premtimin për lista të hapura në vitin 2017, tashmë është sekretari i PD-së Gazmend Bardhi i cili përmes një videoje, sjell dy qëndrime të ndryshme të socialistëve lidhur me hapjen e listave.

“Edi Rama nuk ka hallin e qytetarëve që sot i ka braktisur të vetëm përballë virusit dhe i ka zhytur në krizën më të thellë ekonomike të 20 viteve të fundit. Ky frikacak i tmerruar nga zgjedhjet dhe nga ndryshimi i pandalshëm që po vjen, ka vetëm hallin e tij dhe të një grushti oligarkësh e kriminelësh që e sollën dhe e mbajnë në pushtet. Dëgjojeni me zë dhe me figurë përgjigjen, nga vetë përfaqësuesi i Edi Ramës kur vetëm javë më parë kërkonte që sistemi dhe listat mos të ndryshonin”, shkruan Bardhi në postimin e tij që shoqëron videon.

Edi Rama nuk ka hallin e qytetarëve që sot i ka braktisur të vetëm përballë virusit dhe i ka zhytur në krizën më të...

Posted by Gazment Bardhi on Saturday, July 11, 2020

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndoshta këtë herë nuk do të rikthehet si fajtor në vendin e krimit, por për të rishkruar një “histori të re”, aty ka katër vite më parë s

Partia Demokratike e cilëson mashtrim të qeverisë atë që ndodh për fondet e rindërtimit pas tërmetit.

Presidenti i Republikës Ilir Meta inkurajon mjekët në vend të ecin sa më shpejt me terapinë me plazmë hiperimune tek pacientët me COVID-1

“Raporti i OBSH për Shqipërinë është tepër shqetësues dhe kërkon një veprim imediat për t’i dhënë zgjidhje kujdesit të shëndetit publ

Pas vizitës së kreut të PD, Lulzim Basha në Manzë dhe takimit të tij me banorë të dëmtuar nga tërmeti ka reaguar bashkia Durrës.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vizituar banorët në Manëz të Durrësit, të cilët janë prekur nga tërmeti. Basha u shpreh se

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar shkarkimin nga detyra të komandantit të rojes bregdetare, Artur Meçollari, pasi lejo

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, me anë të një postimi në “Facebook” ka dhënë datat, kur maturantët mund të regjistrohen për studimet B

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar sot në 32-vjetorin e varjes së tij, poetin disident Havzi Nela.