Heqja e ndihmës ekonomike/ Basha: Vepër kriminale, nuk ka vende pune

Postuar: 24/02/2018 - 13:56

Në një dalje për mediat, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se kryeministri gënjen se shqiptarët refuzojnë vendet e punës dhe kërkojnë ndihmë ekonomike.

Basha deklaroi se heqja e ndihmës ekonomike për 19 mijë familje është një vepër kriminale.

“Rama e bën këtë gënjeshtër për t’i shpëtuar një fakti të dhimbshëm dhe përgjegjësie të Edi Ramës. E para nuk ka vende pune, ekonomia në krizë, fryma armiqësore ndaj biznesit, TVSH që tani pritet t’i vihet mbi shpinë sipërmarrjes së vogël. Nuk ka vende pune në Berat, në asnjë vend, asnjëe qytet të Shqipërisë. Përkundrazi, vendet e punës po mbyllen. Shumica dërrmuese e këtyre familjeve nuk kanë asnjë mundësi tjetër përveç ndihmës ekonomike. Ku janë këto vendet e punës që nuk i marrin shqiptarët, se pranokan më mirë dy thasë miell se sa 300-400 mijë lekë në një vend normal pune. Sigurisht që nuk janë dhe nuk janë as në fantazinë e Edi Ramës. Ai abuzon dhe fsheh të vërtetën dhe kjo është një vepër kriminale”, tha Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputete të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar p

Dekorimin e ish-deputetit Gafur Mazreku, i cili plagosi themeluesin e PD-së Azem Hajdarin në vitin 1997, ish-kryeministri Sali Berisha e

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas largimit të dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë drejt Partisë Social

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij në qarkun e Dibrës, e pasdite është ndalur edhe në Klos.

Masat antikorrupsion që kanë ndërmarrë qeveria kanë nisur të japin rezultatet e para konkrete.

Deputetja e PDIU-së në qarkun e Dibrës, Reme Lala, deklaroi sot zyrtarisht kalimin në Partinë Socialiste.

Partia Demokratike deklaron se është dhunuar deputeti i tyre Xhemal Gjunkshi.

Përpos ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, një tjetër dorëheqje e befasishme dhe e shumë komentuar nga sistemi i drejtësisë, për t’i shpë

Burri i ish-deputetes Mimoza Hafizi ka paditur në gjykatë partinë LIBRA, duke kërkuar prej saj 2.5 milionë lekë.

Pas hapjes së qindra portaleve në Shqipëri, kryesisht nga biznesmenë, politikanë dhe gazetarë anonimë, radha i vjen ekzekutivit.