Holanda votë kundër Shqipërisë, ironia e Palokës: Morën hak se Rama uli çmimin e kanabisit

Postuar: 22/06/2018 - 10:19

"Nga Holanda pritej se si hakmarrës që janë, nuk ja falen Edvinit që uli çmimin e kanabisit në Evropë. Pastaj, siç tha shoku Gramoz, ata shtet kriminal janë."

Kështu e ironizon deputeti demokrat Edi Paloka në një status në Facebook, votën e Hollandës kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë më BE-në.

Ndër të tjera Paloka sulmon edhe kreun e grupit parlamentar të PS-së Tauland Balla, duke e cilësuar atë si zëvendës të Ramës.

Ndërsa për qëndrimin e Gjermanisë deputeti opozitar shkruan me ironi se ata janë kundër hapjes së negociatave pasi janë veç ‘xhelozë’.

SATUSI I PLOTË

Nga Holanda pritej se si hakmarrës qe janë, nuk ja falen Edvinit që uli çmimin e kanabisit në Evrope. Pastaj, sic tha shoku Gramoz, ata shtet kriminal janë.

Për Francën e sqaroi Tao Palla, zëvendësi direkt i Rampalles;

Ishte nje gabim i vogel i stafit teknik por qe do te riparohet shpejt ; kane derguar ne France atletet e gabuara. I kane derguar me nr e kembes se Macron, nderkohe qe Macron kerkoi atletet origjinale qe mbante veshur lideri magjepses dhe mundesisht te pa lara. Deri ne dhjetor ky gabim do korigjohet.

Po Gjermania ?!!

Sa here i ka kerkuar takim Merkel, lideri ka pranuar menjehere ta takoj…E ka marre me vete dhe gjithe sharmin e tij magjepses. Nuk eshte kursyer.

Madje pa ja kerkuar, eshte veteofruar dhe per kampe terroristesh ne Shqiperi. Thjesht per xhentilese.

Po atehere cfare ka Gjermania?

Ne rruge jodiplomatike qarkullon thashethemi se sebep eshte bere fakti qe Merkel synonte te kapte nje vend ne zyrat e BE, por ate vend e zuri Shqiperia.

E cfare faji ka Edvini ne kete rast ?! Ai vend ishte me konkurs, kush ishte me e zonja e fitoi…

Po nuk thone kot qe nga xhelozia cfare nuk ben njeriu.

Gjermania nuk u mjaftua me nje “Jo” te thjeshte, po paska renditur dhe nje mori me kushte ; krimi i organizuar, korrupsioni, drejtesi e pavarur, rikthim ne funksion te Gjykates Kushtetuese, zgjedhje te lira , ministra ne burg …

E cfare lidhje ka qeveria me keto ?!

Xhelozia !

Po keta nuk e dijne qe ne kemi PORTALIN e qeverise qe per tre minuta zgjidh cdo problem…

Ne kemi Rampallen, Tao Pallen, Saje Tahon, Fatziun , Ditziun…

Ne kemi “alkimistet” ; Beqen, Gjiknurin, Ahmetajn qe cdo gje e kthejne ne flori.

Ne kemi dhe Velinen qe merr cmime nderkombetare qe ata(evropianet) nuk i shohin as ne enderr.

# “Evropa ka nevoje per Shqiperine”#

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj se nuk do ketë asnjë kosto shtesë për bizneset lidhur me sistemin e

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj i është përgjigjur deklaratës se sotme të Partisë Demokratike lidhur me sistemin e monit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ishte e ftuar në emisionin "Kjo Javë" në News24, ku ka folur ndër të tjera

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta u nis drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Sesionin e 73-të të Asamblesë së

24 orë pas padisë së depozituar, Partia Demokratike i kërkon organit të akuzës së Tiranës të urdhërojë pezullimin nga detyra të Kryeproku

Teksa kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka në një status në Facebook për operacionin në Shkodër shtroi pyetjen a është përgjuar

Kryeministri Rama ka reaguar pas aksionit të madh policor që çoi në pranga 11 persona si pjesë e grupit të rrezikshëm kriminal në Shkodër

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama është kundër Vettingut në politikë, nismë kjo e iniciua

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se gratë janë ato që vuajnë më shumë se kushdo tjetër pasojat e ekonomisë, korrupsio

   Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur akuzave të ish-eurodeputetes Doris Pack, e cila prej disa ditësh ka rreshtuar një