I përmendi rrogën Kabashit, Fatbardha Kadiu i kthehet Çulit: Turp të kesh o mjeran!

13/06/2018 - 11:14

Pas deklaratës së drejtorit të Teatrit Hervin Çuli ku i përmend rrogën aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi, i cili kundërshton shembjen e godinës, ka reaguar deputetja demokrate e Durrësit, Fatbardha Kadiu.

Kadiu shkruan në Facebook se aktori Mirush Kabashi është një vlerë e shtuar për vendin tonë, ndërsa e cilëson të turpshme deklaratën e Çulit.

STATUSI I PLOTË

Ne respekt te nje aktori te merituar dhe nje njeriu qe eshte vlere e shtuar per Shqiperine.

Drejtori i teatrit kombetar I tregon pagen Mirush Kabashit. TURP

A I tregon dot ndonje post qe Mirush Kabashi ka marre pa e merituar?!!! Jo

A I tregon dot ndonje rrushfet qe ai ka marre?!! Jo

A I tregon dot ndonje pazar qe ai e ka bere me moralin?!! Jo 

Atehere mbylleni o mjerane.

Me një karrierë shumë të pasur 48- vjeçare, mes skenës dhe ekranit, aktori i mirënjohur vazhdon të punojë intensivisht brenda dhe jashtë vendit, kudo ku ka shqiptarë.

Ai ka lartësuar gjuhën dhe teatrin shqiptar në skenat më prestigjioze të Parisit, Vjenës Kajros, Kievit, Torontos, Athinës, Beogradit.

Aktori Mirush Kabashi numëron në karrierën e tij mbi 100 role në teatër dhe më shumë se 20 të tjerë ne kinematografi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Edmond Begon, i dënuar më p

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha të mërkurën në emisionin “Opinion” se nuk e njeh dhe nuk e ka taku

Politikani i njohur Dashamir Shehi, i cili kohët e fundit është përfolur si kandidaturë e mundshme për kryetar bashkie në Tiranë tha se e

Deputeti i LZHK-së Dashamir Shehi përshëndet vendimin e qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit.

Në vijim të vizitës në Tiranës, koordinatori kundër Terrorizmit në Departamentin Amerikan të Shtetit, z.Nathan A.

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati ka reaguar për dorëhqjen e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias.

Sipas nënkryetarit të Partisë Demokratike Edi Paloka, kryeministri dhe prokurorja Arta Marku duhet të ishin në burg.

Ditën e sotme në mediat sociale ka qarkulluar një video e montuar, e cila tregonte se si kryeministri Rama iu sulej të gjithë atyre që lu

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla ka depozituar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda një padi të re kundër kryetarit të PD, Lulzim Bash

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit të ardhshëm do të jetë më i lartë se vitet e tjera, ndërsa theksoi fak