Ikën zv/ministri tjetër i Financave, dorëhiqet Elton Haxhi

13/02/2020 - 16:49

Në më pak se një muaj, Ministria e Financave ka larguar 2 zv/ministra pa dhënë shpjegime.

Pas rreth tre vitesh në detyrë, Elton Haxhi ka dhënë dorëheqjen nga posti i zëvendësministrit të Financave pa shpjeguar arsyet e këtij largimi.

Mësohet se Haxhi ka patur përplasje në Këshillin e Ministrave përsa i përket fiskalizimit dhe gjithashtu ai në 2019-n ka firmosur rinovimin e licencës së "Duty Free", e cila më pas është anuluar po nga Ministria e Financave .

Ndërsa në fund të janarit, Këshilli i Ministrave ka liruar nga detyra zv/ministrin tjetër të Financave Erion Luçi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj bën me dije se është nënshkruar marrëveshja me Turqinë për ndërtimin e 522 banesave në Laç.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka përshëndetur marrjen e Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian n

Në seancën e sotme parlamentare, Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Presidentit Ilir Meta për kreun e ri të Kontrollit të Lartë të Shteti

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës lidhur me projektin për rrugën Milot-Fier.

Kreu i PD-së ishte këtë të enjte në Divjakë ku u takua me sipërmarrës dhe operatorë turistikë, që sipas tij, po mendojnë seriozisht mbyll

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla i ka kërkuar këshillit drejtues të Radio Televizionit Shqiptar të anulojë kontratën prej

Kryeministri Edi Rama në përgjigjen e tij për kërkesën më të fundit të PD-së, drejtuar Kuvendit, për miratimin e Kodit Zgjedhor, tha se n

Nga foltorja e Kuvendit, deputetja Rudina Hajdari mbrojti fort idenë e listave të hapura, si një mundësi për zgjedhje të lira dhe të nder

​Në Kavajë vazhdon puna në Kantierin e Rindërtimit për të strehuar banorët, të cilët u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit. 

Gjatë konferencës për mediat, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka ritheksuar se më 14 shtator do të rifillojë shkolla të paktën sipas pl