Ikin nga qeveria dy zëvendësministre

20/03/2019 - 14:40

Është liruar nga detyra zv/ ministrja e Drejtësisë Teuta Vodo. Ndërkohë që ka dhënë dorëheqjen edhe zv/ ministrja e Financave, Albana Shkurta.

Nuk dihen detaje lidhur me këto dy largime dhe deri më tani nuk ka një emër tjetër për t'i zëvendësuar.

Teuta Vodo mbante postin e zëvendësministres së Drejtësisë që nga 9 tetori 2017 dhe është përgjegjës për portofolet “Startegjia Kombëtare AntiKorrupsion” dhe ” Zyra e Koordinimit të Integrimin në BE”, “Barazia Gjinore”, “Dhuna ndaj Grave” “Dhuna ne Familje”etj. Ajo është edhe Drejtore Ekzekutive e Fondacionit “Qemal Stafa”, qendrës kërkimore të Partisë Socialiste.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha pas urimit për festën e Pashkëve, ndan një tjetër lajm për ndjekësit e tij.

Një emër jashtëzakonisht i njohur për komunitetin shqiptar në mbarë Greqinë, e sidomos në Athinë, Fatos Malaj, hidhet në betejën elektora

Presidenti Ilir Meta shprehet i shokuar nga sulmet e ndodhura në Sri Lanka, ku deri në këto momente numërohen të paktën 207 viktima dhe m

Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për t’u regjistruar për pjesëmarrje në zgjedhjet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar krijimin e partisë së re "Binda Demokratike", nga Rudina Hajdari.

Nga Kisha e Shna Ndoit në Laç, kryedemokrati Lulzim Basha uroi të gjithë besimtarët katolike e ungjillore për festën e Pashkëve.

Duke uruar Pashkët, presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë apel të gjithë shoqërisë shqiptare që të bashkëpunojnë për hir të interesit ko

I ftuar në studion e lajmeve të RTV Ora, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Eno Bozdo duke komentuar krijimin e Partisë "Bindja D

Nga protesta e Unazës së Re, ish-deputeti demokrat Klevis Balli ka komentuar deklaratën e bërë sot nga Taulant Balla, i cili tha se do të

Deputeti Myslim Murrizi tha se nëse Partia Demokratike nuk merr pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, atëherë ajo shton “rrezikun” e