Ilir Meta zbulon "sekretin" se kur e ka gënjyer Monika

03/10/2019 - 22:59

Presidenti i Republikës, Ilir Meta për herë të parë tha se Monika Kryemadhi e kishte gënjyer për djegien e mandateve. 

Meta, i ftuar në “Opinion” tha se kishte biseduar me kryetaren e LSI, njëkohësisht bashkëshortja e tij dhe i kishte thënë se djegia e mandateve ishte marrëzi. Vetë zonja Kryemadhi iu ishte përgjigjur se kjo nuk do të ndodhte. 

A ka pasur një marrëveshje mes jush dhe Berishës?

Zero marrëveshjes mes meje dhe Berishës. Zero marrëveshje mes meje dhe Lulzim Bashës, zero marrëveshje midis meje dhe Monika Kryemadhit. Mund t’ju them që dhe më ka gënjyer, kam qenë në Gjermani. Për këtë çështjen e mandateve, se unë i kam dërguar në WhatsApp që kjo është një marrëzi, në asnjë mënyrë, etj, jo më tha pa problem, se edhe po ndodhi kjo mund të jap vetëm unë dorëheqje, për arsye solidariteti edhe kështu, por ata të tjerët nuk do t’i lenë mandatet. Edhe ndodhi një gjë tjetër.

Të ka gënjyer zonja Kryemadhi?

 

Më ka gënjyer, është çështja e saj, nuk është ky problemi im, është çështje transparence.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia mbështet perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e

Teksa Kuvendi miratoi me 77 vota pro ligjin për krijimin e korporatës së investimeve ekspertët ngrenë pikpyetje për mënyrën e funksionimi

Për ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri ajo që ndodhi në Këshillin Evropian është një bllokim që Evropa i bëri qeverisë dhe Ramës, por jo

Rritja e numrit të turistëve italianë në Shqipëri, ka sjellë në Tiranë rreth 60 tur operatorë dhe përfaqësues agjencish të rajonit të Pul

Sekretari për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë Demokratike, Arben Kashahu është shprehur se nuk është faji i Europës për moshapjen e

"Teksa këtu rreken ende të gjejnë fajtorin diku tjetër, e të mos mbajnë përgjegjësi për asgjë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka

Gjatë deklaratës për shtyp, ministri i Jashtën në detyrë, Gent Cakaj foli për rastin e Alvin Berishës, 11-vjeçarit që u dërgua në kampet

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu drejtua sot sërish mediave lidhur me vendimin e një ditë më parë të BE për të mos çelur negociatat me Sh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar një ditë pas vendimit të Këshillit Europian, i cili vendosi që Shqipërisë dhe Maqedonisë