Inceneratori, PD: Rama dhe Veliaj nuk shpëtojnë nga përgjegjësia penale

16/10/2020 - 19:48

Inceneratori i  Tiranës në Sharrë është bërë së fundmi “molla e sherrit” mes Partisë Demokratike dhe mazhorancës. Prej disa ditësh, palët politike kanë shkëmbyer akuza për korrupsion ndaj njëra-tjetrës.

Ndërkohë, lidhur më këtë të çështje, ka reaguar ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se ditën e sotme kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj u shfaq në Sharrë pa dhënë llogari për 25 milionë eurot e vjedhura.

Po ashtu, ish-deputetja e fajëson Veliajn dhe për vdekjen tragjike të Ardit Gjoklaj, ndërsa shton se kryeministri Edi Rama dhe Veliaj nuk do të shpëtojnë nga përgjegjëesia penale.

Reagimi:

Duhej guxim i madh nga ana e Veliajt te shfaqej sot ne Sharre, por perfaqesuesi me i denje i shpifjes dhe baltosjes, pergjegjesi per jeten e humbur te Ardit Gjoklajt u shfaq sot ne inceneratorin e Tiranes pa dhene asnje llogari per 25 mln eurot e vjedhura aty.

Ai qe nuk pastron dot plehrat e Tiranes, u perpoq me kot te pastroje pislliqet e shefit te tij qe ka paguar 75 mil euro per inceneratore qe nuk ekzistojne.

Edi Rama dhe Erion Veliaj nuk do te shpetojne nga pergjegjesia penale per miliona euro dhene kompanive fanntazem per inceneratore qe nuk punojne.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj në hapje të kantierit të parë të rindërtimit të një lagjeje të re në Tiranë, ku pritet të strehohen

Kompozitori dhe këngëtari i njohur lirik, Avni Mula u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare, një lajm i trishtë, i cili u bë i ditur nga vajz

Në mbledhjen e sotme që pritet të mbajë Këshilli Bashkiak i Durrësit në mesditë, njoftohet se në rend dite janë shtuar edhe 3 pika të tje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook shifrat se si ka ndryshuar mbështetja për bletarinë.

Ish-ministri demokrat, Gazmend Oketa, i ftuar në Çim Peka LIVE, shpjegoi sërish se përse u largua nga Partia Demokratike në fillim.

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia i bën thirrje SPAK të hetojë qeverinë pasi nuk po u ofron qytetarëve trajtim shëndetësor falas për COVID-

Në Durrës, procesi i rindërtimit po vijon me riparimin e mjediseve të përbashkëta e të muraturave të pallateve me nivel dëmi DS1, DS2, DS

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi, ka reaguar pas votimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, duke rrëzuar dekretin e preside

Ish-deputetja e PD-së Dhurata Çupi ka reaguar, pas vdekjes në një minierë në Dibër të një inxhinieri dhe dy punëtorëve.

Presidenti Ilir Meta ka shkruar një mesazh ngushëllimi për popullin francez pas sulmeve terroriste ditën e sotme.