Infektimi i Bratajt me koronavirus, Meta: Mjekët janë përballë një rreziku të madh, të forcohen masat mbrojtëse

24/03/2020 - 16:12

Presidenti Ilir Meta i uron shërim të shpejtë Drejtorit të Urgjencës Kombëtare, Skënderj Brataj, i cili është infektuar nga koronavirusi.

Meta shkruan në rrjete sociale se mjekët janë përballë një rreziku të madh, ndaj duhen forcuar masat për mbrojtjen e tyre.

"Uroj shërim të shpejtë për Drejtorin e Urgjencës Kombëtare, Dr.Skënder Brataj. I shpreh solidaritet edhe familjes së tij në këto momente të vështira, besimplotë se sërish do t’i bashkohet ekipit të mjekëve në vijën e parë të luftës me pandeminë  COVID19. Është tepër e rëndësishme dhe prioritare të forcohen masat mbrojtëse për të gjithë mjekët, infermierët, sanitarët dhe personelin mbështetës, të cilët me përkushtim, profesionalizëm dhe sakrifica të jashtëzakonshme janë të ekspozuar përballë një rreziku të madh, në mbrojtje të shëndetit të çdo qytetari."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se propozimet ekonomike të Dhomës Amerikane të T

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, Presidenti Ilir Meta ka kërkuar një vëmendje të posaçme ndaj këtij komunitetei, në momentet e vështira

Kryeministri Edi rama ka bërë me dije se brenda 15 prillit qeveria do të miratojë paketën e zgjeruar financiare në mbështetje të të preku

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në një lidhje live për rubrikën Opinion në ”News24” i është përgjigj

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë sërish thirrje qytetarëve që të respektojne masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar të gjithë qytetarët që u ka skaduar karta e identitetit se mund ta përdorin atë për të kryer shërbime në

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin Arben Ahmetaj vizituan këtë paradite Thumanën, ku inspektuan punimet për 3 400 banesat e reja i

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, nëpërmjet një deklarate për shtyp akuzon qeverinë se ka gënjyer në lidhje me kapacitet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar grafikun mbi ecurinë e koronavirusit në Shqipëri, ku 10 ditët e fundit kurba ka pësuar një rënie, për

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook, ka komentuar situatën e krijuar me koronavirusin duke e vënë theksin në rëndësin