Invalidi-Bashës: Na rriti pensionin 7 lekë/ditë, thuaja 2 fjalë

10/02/2019 - 13:20

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar takime të shumta me qytetarët në Vlorë, jo vetëm biznesmenë e tregtarë por dhe qytetarë të papunë e me probleme të shumta.

Gjatë ecjes së gjatë në qytet Basha u takua dhe me një invalid në karrocë.

Ai iu ankua Bashës së nuk mund të operohet pasi spitali nuk plotëson dot nevojën e tij. Për më tepër ai i kërkoi kreut të PD të ngrejë zërin në parlament për problemet e tyre.

“Jam kështu, se s’kanë gjetur pjesë këmbimi. Nuk kanë gjetur pjesë këmbimi për thyerjen e kockës. Jam kështu që në nëntor. Na ka ngritur pensionin 7 lekë në ditë, 7 lekë të vjetra në ditë, 2 mijë e ca lekë në vit. Thuaja dy fjalë atij që më flet për ekonominë”, tha qytetari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka replikuar ashpër me një studente në Universitetin e Gjirokastrës “Eqrem Çabej” për çështjen e largimit të inferm

Një ditë pas protestës së opozitës para Parlamentit dhe dorëzimit të mandateve zyrtarisht, kreu i PD Lulzim Basha ka vizituar Vjenën, ku

Kryeministri Edi Rama në një takim me studentë për Paktin për Universitetin, në Gjirokastër u bëri apel dekanëve dhe rektorëve të cilët k

Një ditë pas dorëzimit të mandatit të deputetit e protestës së opozitës së bashkuar, kundër qeverisë Rama, kreu i PD-së Lulzim Basha ka z

Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) po shqyrton kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Ar

Një delegacion i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian do të mbërrijë të mërkurën në Tiranë për t’u informuar në detaje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një prononcim për mediat pas vizitës së ekspozitës së Avni Delvinës.

Një ditë pas protestës së opozitës te Parlamenti dhe dorëzimit të mandateve zyrtarisht, kreu idemokratëve Lulzim Basha është nisur drejt

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, ka pranuar se protesta e djeshme ishte e mirë.

Gazetari Andi Bejtja duket se e ka tejkaluar vetveten në emisionin “Opinion”, ku gjatë një momenti nervozizmi ka përdorur një fjalor jo t