Ironia e Ramës: Meta po i bie këmbës ta heqin, LSI po e lë pa punë

26/06/2019 - 12:32

Gjatë takimit me banorë të Njësisë Administrative Nr. Në Tiranë, kryeministri Edi Rama ka folur sërish për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, për të cilin po i bien këmbët, që ta pushojnë nga puna.

Me tone ironike Rama tha se LSI, që më parë iu gjente punë të vetëve, tani po lë pa punë edhe ata të PD, madje sipas kreut të qeverisë po lë pa punë edhe Presidentin, të vetmin që e kanë të punësuar.

"LSI la pa punë edhe këta të PD, iu gjente punë të vetëve, por tani la pa punë dhe këta të PD. Ata po lënë pa punë edhe Presidentin, të vetmin të punësuar që kanë. Ai po i bie këmbës që ta heqin nga puna", tha Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sekretari i përgjithshëm i PS Taulant Balla sulmon gjyqtaren e Durrësit që vendosi të mos i japë mandatin e deputetit kandidates socialis

Numri dy i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar vendimin e Gjykatës së Durrësit për mos ti dhënë mandatin

Kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të mos i dhënë mandatin kryebashkiakes

Deputeti demokrat, Lefter Maliqi e ka cilësuar lajm të mirë për shqiptarët faktin që as Gjykata e Durrësit dhe as e Tiranës nuk legjitimu

Pas Durrësit, edhe Gjykata e Tiranës nuk i ka dhënë mandatin kandidatit të PS në Vorë, Agim Kajmaku.

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur mesazhit të Presidentit Ilir Meta, i cili tha sot se më 13 tetor të zhvillohen zgjedhjet vendore

Kryeopozitari Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të mos njohur zgjedhjet lokale të 30 qershorit në këtë bas

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti dhe disa nga deputetët e opozitës së re do të zhvillojnë nesër një interpelancë me ministren

As ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nuk ka mundur t'i rezistojë efektit që po përdorin të gjithë njerëzit, se si do të duken kur t