Ish-ministri i LSI Lefter Koka firmosi për inceneratorët, flet Monika Kryemadhi

26/10/2020 - 22:21

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, u shpreh se LSI nuk ka lidhje me çështjen e inceneratorëve, edhe pse një ish-ministër i kësaj partie ka firmosur ndërtimin e tij.

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, lidhur me ish-Ministrin e Mjedisit Lefter Koka, kryetarja e LSI u shpreh se ai është larguar për këtë arsye dhe se partia nuk ndërhynte në punën e ministrave të saj.

“Ai ish-ministër është larguar për shkak të sulmit dhe moskompromisit lidhur me abuzimin në çështjen e inceneratorëve” u shpreh Kryemadhi.

E pyetur nga gazetari Mentor Kikia nëse kjo donte të thoshte që ministrat e LSI ishin jashtë kontrollit të kësaj force, Kryemadhi tha: “Marrëdhënia e ministrave të LSI me strukturat ka qenë zero”.

Kikia:  Zoti Meta i ndërronte ministrat e tij pa pyetur Kryeministrin, dhe nëse do donit, Ministrin e Mjedisit mund ta kishit ndërruar brenda 24 orësh.

Kryemadhi: Është çështje pavarësie ngae struktura e partisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar Qafë-Pllocën ku kanë rifilluar reshjet e borës dhe ka probleme m

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka derguar një mesazhi urimi kreut të ri të CDU Gjermane, Armin Laschet, që do të zëvendësojë

Pas ikjes nga radhët e LSI të Nasip Naços, dhe aderimit të tij në PS, këtë të shtunë krah Monika Kryemadhit, teksa ishte në një takim me

Kreu i Partisë Demokratikë, Lulzim Basha, ka sulmuar Kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rret

Partia Demokratike denoncoi sot përmes ish-deputetes Oriola Pampuri, shitjen e oksigjenit në Spitalin e Kavajës, duke u shprehur se kjo v

Kryeministri Edi Rama inspektoi këtë të shtunë punimet që kanë nisur në Laç nga Turqia për rindërtimin e zonës më të dëmtuar nga tërmeti

Ambasada e Francës në vendin tonë ka reaguar pas kritikave të kryeministrit Rama në emisionin “Open”, në lidhje me politikën e ndjekur ng

Bashkia e Tiranës ka sistemuar në qendrat e saj sociale njerëzit në nevojë dhe në situatë rruge për të përballuar të ftohtin e madh që ka

Kreu i Shtetit Ilir Meta dekoroi me titullin “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e muzikës së lehtë dhe klasike dhe pedagogun e spikatur të kan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me të rinjtë e Elbasanit.