Ish-ministri sfidon Ramën: Kur je i sigurt që i fiton, pse nuk hyn në zgjedhje?

22/03/2019 - 15:17

Ish-ministri i Bujqësisë në kohën e Ramës, Edmond Panariti i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 ka deklaruar se në kushtet e një ngërçi politik, është paradoksale të flasësh për zgjedhjet lokale.

“Zgjedhjet lokale duhet të zhvillohen në rast se ekziston klima që kjo të ndodhë. Por në rastin konkret nuk mendoj që është ashtu, pa u zgjidhur ngërçi i madh politik është paradoks të zhvillohen zgjedhjet”,- tha ai.

Panariti nuk nguroi të sfidojë kryeministrin Rama në lidhje me zgjedhjet e parakohshme.

“Unë e vë veten në pozicionin e tij, do të tërhiqesha në këtë situatë. Nëse ai i fiton zgjedhjet bujrum bëji zgjedhjet, deklaro zgjedhjet e parakohshme dhe garanto kushtet. Nuk duam të marrim pushtetin në tavolinë, i takon atij të shfryjë këtë situatë”,- tha ai ndër të tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një emër jashtëzakonisht i njohur për komunitetin shqiptar në mbarë Greqinë, e sidomos në Athinë, Fatos Malaj, hidhet në betejën elektora

Presidenti Ilir Meta shprehet i shokuar nga sulmet e ndodhura në Sri Lanka, ku deri në këto momente numërohen të paktën 207 viktima dhe m

Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për t’u regjistruar për pjesëmarrje në zgjedhjet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar krijimin e partisë së re "Binda Demokratike", nga Rudina Hajdari.

Nga Kisha e Shna Ndoit në Laç, kryedemokrati Lulzim Basha uroi të gjithë besimtarët katolike e ungjillore për festën e Pashkëve.

Duke uruar Pashkët, presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë apel të gjithë shoqërisë shqiptare që të bashkëpunojnë për hir të interesit ko

I ftuar në studion e lajmeve të RTV Ora, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Eno Bozdo duke komentuar krijimin e Partisë "Bindja D

Nga protesta e Unazës së Re, ish-deputeti demokrat Klevis Balli ka komentuar deklaratën e bërë sot nga Taulant Balla, i cili tha se do të

Deputeti Myslim Murrizi tha se nëse Partia Demokratike nuk merr pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, atëherë ajo shton “rrezikun” e

Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” duke folur për krijimin e parti