Ja data kur mblidhet Parlamenti në seancë plenare

10/04/2020 - 12:58

Nën drejtimin e kreut të parlamentit Gramoz Ruçi është mbledhur sot konferenca e kryetarëve.

Pika kryesore e rendit të ditës ishte diskutimi për mbledhjen e seancës plenare.

Konferenca e kryetarëve vendosi mbledhjen e parlamentit në seancë plenare më datë 16 prill ora 10:00.

Në rendin e ditës të kësaj seance do të jenë disa akte normative të qeverisë, diskutimi dhe votimi i ndryshimeve në kodin penal përfshirë dy dekretet e presidentit për aktin normativ të OFL dhe ligjit të pronave kthyer parlamentit.

Që prej 5 javësh parlamenti nuk ka zhvilluar asnjë seancë si pasojë e situatës me Covid19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tashmë tryeza për Këshillin Politik po vijon me diskutimet me përfaqësuesin e ambasadës së SHBA-së, i cili krahas Gjiknurit dhe Bylykbash

Opozita ka depozituar zyrtarisht propozimin e saj për qeveri kujdestari 100 ditë para zgjedhjeve parlamentare në Këshillin Politik për Re

Këshilli Politik është mbledhur për të diskutuar çështjet e mbetura pezull të Reformës Zgjedhore, teksa nuk dihet nëse do të ketë kohë pë

Partia Demokratike dhe Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet akuzojnë kryeministrin Edi Rama se shpërdoron 100 mijë euro të shqiptarëve pë

Përmes një postimi në Facebook, ish-deputeti i PD-së, Gazment Bardhi shkruan se ndërkohë që vendi është mbërthyer nga kriza, Edi Rama zgj

Sot është afati i fundit i dakordësuar nga palët për përfundimin e Reformës Zgjedhore, por Këshilli Politik ka shtyrë mbledhjen që ishte

Sot Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ishin vetëm 2 mjekët e infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit, por PD akuzon se shifrat po fsh

“Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e re, pr

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga skadimi i afatit që mazhoranca dhe opozita u angazhuan për të përmbyllur Reformën Elektorale në tryezën

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar sot me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për të folur për krizën ekonomike pas pandemisë Covid-19