“Ju vraftë Zoti”, Rama realizon spotin me mallkimet e Neritan Cekës (VIDEO)

26/06/2019 - 13:20

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një spot ndryshe për të ftuar shqiptarët të jenë pjesëmarrës në votime më 30 qershor.

Me një video, në nisje të së cilës dëgjohen mallkimet e ish-ministit dhe ambasadorit, Neritan Ceka, “Ju vraftë Zoti se shkoni në votime, ju qërrofshin sytë, ju zëntë bukën e kalamajve…”, e më pas me disa punë të kryera nga qeveria në fjalë, Rama ka zgjedhur të ftojë kështu shqiptarët në zgjedhje.

“Zëri në këtë video është i intelektualit, profesorit, ambasadorit, komentatorit dhe faktorit n.c”, shkruan Rama bashkangjitur videos.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ndodhet në Luksenburg ku mori pjesë në një mëngjes pune së bashku me Ministrat e Jas

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka folur në Konferencën e Nivelit të Lartë në Strasburg ku marrin pjesë 47 homologët e saj nga ven

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha do të presë sot në një takim kryetaren e misionit të OSBE/ODIHR në Tiranë, Audrey Glover.

Ish-kryeministri Sali Berisha feston sot ditëlindjen e tij të 75-të.

Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar pas triumfit të kombëtares së Shqipërisë dhe Kosovës gjatë mbrëmjes së të hënës.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, do të promovojë pas dy ditësh librin e saj. 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë sot i pranishëm ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvill