Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kallëzimi i PD në SPAK, Balluku: Do ketë edhe të tjera si këto

05/03/2021 - 22:15

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku folur për herë të parë në lidhje me denoncimin e bërë në SPAK nga Partia Demokratike për koncesionin e kalatës së Portit të Durrësit.

Në “Klan News”, Balluku është shprehur se nuk është e njohur me këtë kallëzim dhe nuk do ta komentojë, duke e cilësuar thjesht si propagandë dhe pjesë të fushatës së PD-së.

“Nuk jam njohur me këtë kallëzim dhe as nuk dua ta komentojë, pasi besoj se PD e ka propagandë dhe pjesë të fushatës, pa tjetër do ketë dhe të tjera si këto.”- tha Balluku.

Partia Demokratike ka bërë kallëzim në SPAK kundrejt Ministres Balluku, për shpërdorim detyre, korrupsion dhe 6 vepra të tjera penale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në KQZ dosjen ankimore për shkeljet e pretenduara në 9 qarqe të vendit në zgjedhjet e 25 prillit, me p

Pak ditë pasi kërkoi shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Gjirokastër, LSI ka ankimuar ditën e sotme në KAS rezultatin e zgjedhjeve në

Partia Demokratike vijon të denoncojë shit-blerjen e votave në zgjedhjet e 25 prillit.

Partia Demokratike vijon të denoncojë parregullsitë në zgjedhjet e 25 prillit.

Presidenti Ilir Meta iu drejtua me një mesazh të fortë shqiptarëve dhe politikës në Ditën e Europës.

Kryeministri Edi Rama ka uruar ditën e Evropës nëpërmjet një video në rrjetet sociale.

Kryeministri Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë uruar përmes postimive në rrjetet sociale të gjithë besimtarët myslimanë për Natën e Kadr

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe bashkëshortja e tij, Aurela festojnë sot përvjetorin e tyre të martesës.

Ish-deputeti demokrat, Hailm Kosova, kritikoi ashpër grupin kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të krijuar pas zgjedhjeve

Deputetja demokrate e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit, Grida Duma e ftuar në emisionin "Kjo Javë", në News 24 foli mbi grupin me figura t