Kanale të fshehta komunikimi me Edi Ramën? Basha sqaron Këshillin Kombëtar

11/06/2019 - 19:20

Nga mbledhja me dyer të mbyllura e Këshillit Kombëtar të PD, kryetari i saj, Lulzim Basha, i ka kushtuar rëndësi të veçantë përgënjeshtrimit të çdo zëri që flet për marëveshje të tij me Edi Ramën. Duke bërë të qartë se Edi Rama i përdor dezinformimin dhe thashethemet politike për të ngjallur dyshime dhe pasiguri. 

“Nuk ka asnjë negociatë me Edi Ramën. Nuk ka dhe nuk do të ketë asnjë pazar me Edi Ramën. Nuk ka as ndërmjetës dhe as kanale të fshehta mes meje dhe Edi Ramës",tha Basha në mbledhjen e forumit më të lartë politik vendimmarrës në PD.

“Ka dy gjëra që duhet t’i dini qartësisht- iu drejtua lideri i opozitës anëtarëve të Këshillit Kombëtar.

1. Largimi i Edi Ramës është kusht i panegociueshëm i yni. Kjo nuk ka ndryshuar.

2. Dalja para drejtësisë e të gjithë atyre që vodhën votat tona, votat e shqiptarëve është kusht i panegociueshëm”,shtoi kreu i PD.

Duke theksuar këto dy pika që qëndrojnë në themel të kerkesave të opozitës, Basha u kërkoi anëtarëve të Këshillit Kombëtar të sqarojnë çdo demokrat dhe çdo qytetar që të mos bien pre e propagandës së Edi Ramës.

“Ne nuk dolëm nga Kuvendi për të bërë pazar. Ne nuk bojkotuam zgjedhjet lokale për të bërë pazar. Ne nuk kemi shpallur largimin e Ramës për t’u ulur me të në tavolinë. Do të ishte çmenduri dhe nuk do të sillte asgjë të mirë për vendin”, tha kryetari i PD, Lulzim Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka shprehur vendosmërinë për të vijuar me lirimin e ambienteve të Komisioneve Zonale të

Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar publikimin e përgjimeve të reja nga prestigjozja gjermane "Bild".

Një ditë pas përhapjes së informacioneve se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj kishte thirrur një prej gardistëve që shoqëron kreun e P

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta nga shqiptarët në Londër ku ndodhet sot për një vizitë zyrtare.

Mosmarrëveshjet shënuan ditën e parë të samitit të ministrave të jashtëm të BE-se ne Luksenburg në lidhje me hapjen ose jo të negociatave

Ministrat e Jashtëm të 28 vendeve të Bashkimit Europian do të vendosin sot për hapjen ose jo të negociatave të anëtarësimit për Shqipërin

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar një video, ku thuhet se Rama mohonte përgjimet një muaj

Deputeti i PS-së, ish-kryeministri Bashkim Fino ka folur për përgjimet e gazetës gjermane “Bild”.

Ish-ministri Energjisë, Damian Gjiknuri ka reaguar për përgjimet e publikuar ditën e sotme nga gazeta gjermane “Bild”, përgjime të cilat

Publikimin e audio-përgjimeve të reja nga gazeta gjermane “Bild”, Lulzim Basha e sheh si një realitet të hidhur të shoqërisë shqiptare.