Kapsollë te dera e Kryeministrisë/ Basha: Nëse je nga tanët shëndet, nëse jo …

10/04/2017 - 13:17

Një “incident” është shënuar ditën e sotme pranë çadrës së vendosur poshtë Kryeministrisë, në momentin kur po fliste kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Teksa kryedemokrati po theksonte se opozita është e vendosur për të mos lejuar zgjedhje fasadë në Kavajë, por edhe më 18 qershor, dikush ka hedhur një kapsollë tek dera e Kryeministrisë.

Kjo gjë ka tërhequr padyshim vëmendjen e Bashës, i cili ka reaguar menjëherë, duke e cilësuar atë “teshtimë”.

“S’ka nevojë për teshtima. Nuk na trembin teshtimat e qeverisë. Nëse je nga tanët shëndet e mos e bëj më, nëse nuk je, plaç dhe mbylle”, tha Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është duke zhvilluar një dëgjesë me përfaqësues të Partisë Demokratike.

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për Zërin e Amerikës për situatën në vend dhe zhvillimet e fundit.

Zbardhet kallëzimi i Partisë Demokratike për 30 qershorin me anë të të cilit, PD i kërkon prokurorisë të hetojë krimet elektorale.  Mësoh

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha sot gjate nje deklarate per shtyp se kryeministri “Edi Rama refuzoi fondet nga BE për

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar për thirrjen në Hagë të Ramush Haradinajt.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj.

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka vlerësuar dorëheqjen e Ramush Haradinajt si aktin e një njeriu që vë Atdheun mbi gjithçka.

"As është parë e as dëgjuar deri më sot, kjo që ndodhi në Gjykatën e Durrësit!"

Pas Durrësit, Partia Socialiste i kërkon Gjykatës së Tiranës të njohë mandatin e kryetarit të bashkisë së Vorës, dalë nga 30 qershori, Ag