Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

"Katër aventurierë duan të katandisnin këtë vend si vetveten"

13/06/2019 - 13:42

Kryministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Parlament deklaroi se zgjedhjet do të mbahen me qëllim që të marrë fund marrëzia e 4 aventurierëve, duke iu referuar Presidentit Ilir Meta, ish-kryeministrit Sali Berisha, kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi.

"Kërkojnë që Shqipëria të duket si një vend ku po bëhet nami i zi nga populli kundër narkoshtetit. Duan që në vend që Shqipëria të kapë trenin e vitit 2025 të BE, të rrijë të sfilitet e të mendojë akoma për makthin e '97. Ja pse antidekreti i Ilir Metës është një arsye shumë e fortë për t’i bërë zgjedhjet, për t’i dalë përballë këtyre 4 aventurierëve që duan ta katandisnin këtë vend si vetveten. Doni ta dini si do e katandisin Shqipërinë? Shikojini ata. Ata duan një funeral konsensual të drejtësisë. Ata janë në hall aq të madh sa ç'është e tërë aventura kundër Shqipërisë dhe duan që halli i tyre të kthehet në hallin e gjithë shqiptarëve. Kanë hedhur lumin pa u lagur, gjthnjë të pakënaqur, e janë gati të thonë aman varja të ardhmes, po na lini rehat të tashmen, merruni vesh si të doni, po veshët mos na i çani me se ky vend kështu e paska pas fatin. Po jo, kurrsesi jo! Asnjëherë jo, unë s’do dorëzohem as si kryeministër dhe as si qytetar me hajvanllëkun përballë së keqes që e ka ngrënë këtë vend si kancer",- tha kreu i qeverisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryedemokrati Lulzim Basha ishte pasditen e sotme në Durrës, tek Sfinksi, ku zhvilloi një takim me kandidatët për deputetë të kësaj parti

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, reagon pas raportit të publikuar sot nga Rrjeti “Nisma Globale Kundër Kri

Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka bërë me dije se PD ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për shtetasit Edi Rama, Frrok Gjini,

Sait Dollapi, një prej demokratëve më aktive gjatë protestave të zhvilluara te Kuvendi, i cili deri më tani mbante postin e Sekretarit Or

Lidhur me shkarkimin e Presidentit Meta, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim Ambasadoren e re të Republikës së Polonisë në Tiranë, Monika Zuchniak-Pazdan, me rastin e paraqit

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili deklaroi pak më herët se PS do ta mbajë të shtrirë dorën për bashkëp

Gjatë takimit të parë me të gjithë deputetët e Partisë Socialiste të mandatit të tretë, kryeministri Edi Rama foli edhe për shkarkimin e

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Pallatin e Brigadave të gjithë deputetët e zgjedhur në zgjedhjet e 25 prillit, për të cilat u sh

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Durrësit.